10. listopadu 2008 21:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Force India spolupracuje s McLarenem

Stáj McLaren Mercedes.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stáj McLaren Mercedes. | foto: ČTK

LONDÝN Vedení týmu formule jedna Force India podle očekávání stvrdilo podpisem smlouvy spolupráci se stájí McLaren-Mercedes. Od příští sezony by tak měli mít piloti Force India ve svých monopostech stejný motor a převodovku jako letošní mistr světa Lewis Hamilton.

Force India podepsala pětiletou partnerskou smlouvu s McLarenem tři dny poté, co majitel týmu Vidžaj Mallya vypověděl kontrakt Ferrari, který "zdědil" po předchůdci Force India stáji Spyker. Zároveň indický miliardář propustil dva členy vedení a sám se jmenoval do role šéfa týmu.

Piloti Giancarlo Fisichella a Adrian Sutil sice letos nezískali v mistrovství světa ani bod, s podporou McLarenu však Mallya doufá pro rok 2010 v atakování nejvyšších příček. "Myslím, že můžeme aspirovat na vyhrávání závodů možná v roce 2010. Příští sezonu budu šťastný, pokud budeme pravidelně na bodech. Už to bude velký krok kupředu," uvedl.

Mallya i šéf McLarenu Martin Whitmarsh nicméně na dnešní tiskové konferenci zdůraznili, že Force India zůstane nezávislým týmem. "Nejedná se z naší strany o žádné převzetí. Těším se na den, až uvidím Force India na stupních vítězů. Samozřejmě ale doufám, že první dvě příčky budou patřit McLarenu," dodal Whitmarsh.

ČTK

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz