7. prosince 2014 12:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Forma biatlonistům nevydržela. Šlesingrovi s Moravcem odešla střelba

Michal Šlesingr se na svůj úsek ani nedostal (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Šlesingr se na svůj úsek ani nedostal (ilustrační foto). | foto: ČTK

ÖSTERDLUND/PRAHA Na startu to vypadalo nadějně - díky skvělému sprintu vyráželi do nedělního stíhacího závodu Ondřej Moravec z druhého místa a Michal Šlesingr ze čtvrtého. Jenže mimořádná forma českým biatlonistům nevydržela - oba udělali na střelnici pět chyb a propadli se do druhé desítky. Šlesingr dojel 19., Moravec hned za ním. Vyhrál Martin Fourcade.

Biatlonista Michal Šlesingr obsadil třetí místo.
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec.
Makej! Na snímku Ondřej Moravec.

Tři Češi dojížděli do cíle stíhacího závodu za sebou. Nejprve Michal Šlesingr, pak Ondřej Moravec, za nimi Tomáš Krupčík.

Jen ten poslední z nich mohl být spokojený: zásluhou skvělé střelby (jen jedna chyba) se vyšvihl o dvanáct míst výš a zajel nejlepší výsledek v kariéře.

Další dva měli ambice jiné.

Moravec byl v sobotním sprintu druhý, a tak vyrážel do nedělního závodu hned za Martinem Fourcadem. Šlesingr útočil ze čtvrté pozice a měl na dosah žlutý dres pro vedoucího závodníka Světového poháru - po sobotě mu chybělo jen pět bodů.

Jenže naděje na slibný výsledek se brzy rozplynuly.

Po první střelbě ještě ne - Moravec sice udělal jednu chybu, stále se však oba drželi v elitní desítce. Na druhé položce však Moravec minelu zopakoval, Šlesingr rovněž dvakrát mířil vedle - a Češi se propadali.

Zatímco na čele se v napínavém souboji přetahovali o vedení Fourcade a Slovinec Fak, čeští reprezentanti bojovali, aby se udrželi alespoň v elitní dvacítce. Ani střelba vestoje jim totiž nevyšla - každý udělal tři chyby a bylo jasné, že po skvělém úvodu sezony přijde v neděli propad.

„Michal ani Ondra to střelecky nezvládli. S pěti trestnými koly se nedá jet vepředu. Pravda, Fourcade vyhrál i se čtyřmi, ale to je momentálně trochu jiná třída,“ řekl trenér mužské reprezentace Marek Lejsek v přenosu ČT sport.

„Michal zvládl relativně dobře první položku, u druhé udělal chyby. Jedna rána byla nahoře a druhá utržená na pět hodin. Ondra měl asi polohu trochu jinak než při nástřelu, celé to střílel vpravo. Tam to smrdělo i třemi chybami, takže z toho ještě vybruslil celkem dobře,“ dodal.

Biatlonový Světový pohár v Östersundu zakončí závod žen, který začíná v neděli ve 13.30.

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?