Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Formule 1 na Schumacherově návratu může jen vydělat

Michael Schumacher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher. | foto: ČTK

PRAHA Byl zrovna na ceště po brněnské dálnici, když se Tomáš Richtr, komentátor formule 1 pro televizi Nova, dozvěděl o návratu Michael Schumachera do koptitu formule 1. "Je to šok. Obrovský šok," řekl Richtr pro server Lidovky.cz.

Jste jeden z největších odborníků na formuli 1 v Česku. Co říkáte na návrat Michaela Schumachera na závodní dráhu?
Je to pro mne obrovský šok. Je to neuvěřitelná zpráva. Jsem překvapen. Formule 1 dostane jeho návratem obrovský impuls. A vlastně na tom nikdo nemůže prodělat.

Jak to myslíte?
Schumacher je žijící sportovní legendou, přitáhne to zase další lidi do ochozů i k televizní obrazovce. Na celém světě se může jednat o desítky milionů lidí. V Česku si troufám říct, že co se týče sledovanosti přímých přenosů, může být nárust v řádech stovek tisíc. Vydělají na tom tím pádem i držitelé televizních práv a samozřejmě Ferrari.

Ale prodělat na tom může samotný Schumacher, nemyslíte?
To je pravda, to je druhá strana mince. Proto je to pro mne takový šok. On dává všanc svou legendu, mýtus, kterým se stal. Určitě se najdou lidi, kteří si na něj ukážou prstem a řeknou, že není tak dobrý. Navíc nemá šanci testovat, je letní přestávka, do monopostu usedne až při volných trénincích v rámci Velké ceny Evropy za měsíc. Navíc je třeba si uvědomit, že vůz je úplně jiný, než v úvodu sezony, kdy v něm jednou seděl. A rozdíl mezi současným vozem a tím před třemi lety je ještě propastnější. Nejsem si také úplně jist, že je úplně fit poté, co si v únoru poranil záda při závodech na motorkách.

Proč tedy do toho šel? Vždyť sám možnost návratu v úterý dementoval. A a nejen on.
To se dozvíme až v následujících dnech a týdnech. Jak jsem řekl, nechápu to. Během týdne nám jeho návrat vyvrátila jeho tisková mluvčí. Několikrát to popřel také jeho manažer, pan Weber. Do banku dal tímto krokem Schumacher opravdu moc. Patřil mezi těch pár legend, co odešly na vrcholu. Tímto si může pořádně poškodit jméno, gloriolu legendy.

Jak myslíte, že na jeho návrat zareagují samotní jezdci?
Podle mne se nenajde nikdo, kdo bude proti. Někteří s ním ani nezávodili, nyní budou moci jet s legendou, případně ji porazit. Je to pro ně obrovská výzva. Navíc si uvědomují, že přitáhne obrovskou pozornost. Zvýší kredit seriálu, skalp Ferrari získá na ještě větší hodnotě. Sám se moc těším na komentování prvního závodu ve Valencii.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....