6. prosince 2014 15:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vozem prorazili bránu a ukradli trofeje. Zloději loupili v sídle stáje Red Bull

Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel ze stáje Red Bull | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel ze stáje Red Bull | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Sídlo stáje formule 1 Red Bull v Milton Keynes vykradli zloději. Odnesli si přes 60 trofejí, zatím však není jasné, jestli mezi nimi byly i ceny pro vítěze Poháru konstruktérů a mistra světa, které tým spolu s pilotem Sebastianem Vettelem získal v letech 2010 až 2013.

Podle agentury AP k loupeži došlo v noci z pátku na sobotu a provedla ji šestice mužů. K areálu přijeli dvěma vozy a jedním z nich prorazili bránu. Nikdo z bezpečnostního personálu nebyl zraněn. „Hodnota trofejí je nevyčíslitelná, hlavně kvůli práci a úsilí, které vedly k jejich zisku,“ řekl šéf stáje Christian Horner.

Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel ze stáje Red Bull
Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel ze stáje Red Bull
Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel ze stáje Red Bull
Německý pilot formule 1 Sebastian Vettel z Red Bullu

„Vůbec ale nechápu, proč vůbec někdo chtěl ukrást naše trofeje,“ přidal s tím, že Red Bull už začal pracovat na přísnějších bezpečnostních opatřeních. „Bohužel to odnesou fanoušci, kteří naši továrnu navštěvují,“ přidal Hornern.

Lidovky.cz, ČTK