Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté dostali milionovou pokutu

Sport

  14:05
PRAHA - Pokutu milion korun dnes od vedení svazu dostal český fotbalový tým. Důvodem není špatný výkon v sobotním utkání s Německem, ale bouřlivá oslava narozenin Tomáše Ujfalušiho, která se odehrála v noci po zápase v hotelu Praha.

Tomáš Rosický v souboji s Berndem Schneiderem foto: ČTK

Vedení reprezentace potrestalo reprezentační tým na základě dnešních informací v deníku Šíp, který uvedl, že se hráči po prohraném utkání s Německem opíjeli v hotelu Praha, kde během reprezentačních soustředění bydlí, a v časných ranních hodinách přijali návštěvu několika prostitutek.

"Oslava sice proběhla nevhodným způsobem, ale tyto informace se vůbec neslučují s realitou," prohlásil Tuček, ale nechtěl se zatím vyjádřit k tomu, zda vedení svazu zvažuje podání trestního oznámení na deník.

Hráči připustili, že se nechovali vhodně, za což se omluvili, popřeli však, že by si na pokoj objednali dámskou návštěvu. Hráči tvrdili, že si na společné schůzce pouze vyříkávali nepovedený sobotní zápas. "Jsme potrestaní správně," uvedl na tiskové konferenci v hotelu Praha kapitán Tomáš Rosický.

"Omlouváme se, mrzí nás to i kvůli celému realizačnímu týmu i trenérovi," dodal záložník londýnského Arsenalu. Milionová pokuta poputuje do fondu Nadace pro rozvoj mládežnického fotbalu, který loni reprezentanti se svazovým vedením založili.

Další tresty zatím nepadly, podle Tučka se vůbec nehovořilo o možnosti, že by některý z fotbalistů mohl být vyřazen z národního týmu. "O tom se neuvažovalo," uvedl Tuček.

Deník Šíp dnes informoval o tom, že na hotelový pokoj, kde společně pobývali Rosický, Tomáš Ujfaluši, Martin Jiránek, Jan Polák a Marek Čech, byly v doprovodu recepčního mezi čtvrtou a pátou hodinou ranní přivedeny čtyři prostitutky, později měly dorazit další dvě.

Za to všechno měl "oslavenec" Ujfaluši na recepci už předtím prý zaplatit 41 tisíc korun. Zadák italské Fiorentiny to ale dnes důrazně popřel. "Není to pravda, na recepci jsem sice byl, ale nic jsem neplatil. A ta částka také absolutně nesouhlasí," hájil se Ujfaluši, jinak také zástupce reprezentačního kapitána Rosického.

Také Rosický tvrdil, že se hráči s dámskou společností v osudnou noc vůbec nezapletli. "V Šípu jsem viděl jenom fotografii, jak Honza Polák otevírá dveře, před kterými stála paní redaktorka s deníčkem, kam chtěla naše podpisy. Jiné hráče jsem u jiných dívek ale na fotkách neviděl, svědomí mám čisté," poznamenal Rosický.

Hráči celou kauzu, která dnes notně otřásla celým týmem i fotbalovou veřejností, vysvětlili tak, že na jednom z pokojů pouze společně rozebírali nezvládnutý zápas s Německem. Podle nich ale nedošlo k žádným nepřístojnostem. "Po neúspěšných zápasech je důležité si hodně věcí vyříkat, právě tohle byl ten případ," řekl Rosický.

Podle brankáře Petra Čecha, který je druhým zástupcem reprezentačního kapitána, fotbalisté společně rozebírají zápas pokaždé. "Každý hráč k tomu má své poznatky, je dobré si to vyříkat. Ale tady jsme porušili nějaký režim a dostali pokutu, což akceptujeme a jako celý mančaft za to poneseme následky. Mrzí nás to i kvůli trenérovi, celému realizačnímu týmu i vedení reprezentace," dodal brankář z Chelsea.

Zdrcený Brückner zvažoval rezignaci
Trenér Karel Brückner prohlásil, že kvůli sobotnímu incidentu v hotelu Praha zvažoval rezignaci na funkci reprezentačního kouče. Před novináře dnes předstoupil zjevně zdrcený, odpovídal potichu a ať už byla pravda jakákoliv, je celý případ podle něj
těžko omluvitelný. Během své dlouholeté trenérské kariéry prý tak závažné
porušení kázně nezažil.

"Je to malér," prohlásil kouč a uvedl, že od příští reprezentační akce národní tým změní hotel.

O tom, co se dělo po prohře s Německem v hotelu, se Brückner dozvěděl až dnes ráno od vedoucího týmu Jaroslava Dudla. "Původně jsem přemýšlel hlavně o sobě, kde jsem udělal chybu. Jsem odpovědný velitel, ta reakce tam prolétla," řekl Brückner na otázku, zda skutečně zvažoval odchod od národního týmu. Další kroky prý bude zvažovat až po středečním duelu s Kyprem. "Teď se musíme soustředit na středu, ale není to jednoduché," hlesl kouč.

V sobotu pětice fotbalových reprezentantů na oslavě narozenin Tomáše Ujfalušiho nedodržela večerku a během noční pijatiky k nim měly dorazit podle reportáže deníku Šíp také prostitutky. Hráči však dnes tuto verzi popřeli. Společnou oslavu a překročení večerky přiznali, ale o žádných společnicích nechtěli ani slyšet. Vedení týmu uložilo mužstvu kolektivní pokutu milion korun.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...

Mohlo by vás zajímat