31. ledna 2008 17:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fotbalová Slavia se dostala z dluhu

Slavia Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia Praha | foto: Michal DoležalČTK

PRAHA Fotbalová Slavia Praha dnes na mimořádné valné hromadě navýšila svoje základní jmění o více než 618 milionů korun a zbavila se tak účetních ztrát z minulosti.

O transakci se podle informací šéfa klubu Petra Doležala postaral majoritní vlastník, který však zůstává nadále v anonymitě. Navýšení jmění na více než miliardu korun Slavia dosáhla pojištěním hráčského kádru. Podle Doležala tento krok nesouvisí s výstavbou nového stadionu.

Vlastnické poměry a hospodaření Slavie zůstávají už řadu let hodně
neprůhledné a ani dnešní krok tuto tradici nezměnil. Doležal sice na
tiskové konferenci po valné hromadě vysvětlil i praktický důvod, ale jak a kdo k účetním změnám sáhl, to vysvětlit nedokázal.

Injekce stabilizovala klub
"Nejsem ekonom, ale podle specialistů na tuto problematiku jde o významné posílení kapitálových možností klubu a tím pádem i jeho stabilizaci," řekl činovník. Prozradil, že navýšení spočívá v tom, že Slavia do jmění zahrnula pojištění svých hráčů. "Nechali jsme si ocenit pojistnou sumu na naše hráče," vysvětlil Doležal, jak klub došel k částce 618 milionů.

Přidal i praktický důvod této na první pohled jen účetní operace. "Když jsem do Slavie přišel, bylo jednání s dalšími subjekty, například bankami, hodně složité. Když klub nebude v účetní ztrátě, bude všechno jinak," doufá slávistický šéf.

Celá záležitost prý nijak nesouvisí se stavbou nového stadionu v pražském Edenu, který vyjde také na sumu přesahující jednu miliardu korun. Ani v tomto ohledu však Doležal nové informace neměl. "Byli jsme nedávno na prohlídce stavby, práce tam finišují. Derby se Spartou tam sice nestihneme, ale během jara určitě bude vše dokončeno," ujistil slávistickou veřejnost.

Lidovky.cz, ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
33:42
Vyloučen hráč Josi(Švýcarsko),2 min. za hrubost
33:32
Gudas vyhodil puk přes všechny čáry.
33:21
Vyloučen hráč Faksa(Česko),2 min. za hru vysokou holí