Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fotbaloví úplatkáři dostali jen pokuty

KROMĚŘÍŽ  Ani podmíněné tresty neudělil soudce obžalovaným v kauze Synot. Úplatní rozhodčí i funkcionáři zaplatí jen pokutu. Nejvíce, sto tisíc korun, musí uhradit bývalý majitel Synotu Ivo Valenta.

Všem deseti obžalovaným v korupční aféře někdejšího fotbalového klubu 1. FC Synot dnes kroměřížský soud udělil peněžité tresty od 50.000 do 300.000 korun. Až v případě nezaplacení pokuty ve stanovené lhůtě by hrozil trojici funkcionářů a sedmi rozhodčím trest od dvou do pěti měsíců.

Sudím a bývalému sportovnímu řediteli Synotu Jaroslavu Hastíkovi a dalšímu funkcionáři Igoru Štefankovi zakázal soudce Karel Rašín také výkon činnosti v délce od tří do pěti let.

Bez odposlechů by nebyl žádný trest
Obžalovaní se podle soudu dopustili trestných činů podplácení nebo přijímání úplatků. Státní zástupce navrhoval podmíněné tresty. Vinu obžalovaných podle soudce prokázaly odposlechy telefonních hovorů.

Nejvyšší peněžitý trest dostal bývalý majitel klubu Ivo Valenta, 100.000 korun musí zaplatit Hastík a čtyři sudí, 50.000 korun Štefanko a tři rozhodčí. Pětiletý zákaz činnosti dostal Hastík, čtyři roky nebudou moci jako rozhodčí působit Jaromír Hlaváč, Bohuslav Krátký, Stanislav Hruška a Václav Zejda. O rok kratší zákaz dostali Štefanko a rozhodčí Josef Dvořáček, Eduard Cichý a Petr Řehoř.

Řešení škody, kterou fotbalový svaz již dříve vyčíslil na 54 milionů korun, odkázal Rašín na civilní soud.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
OBRÁBĚČ DO VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI S PŘÍPLATKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 19 000 - 25 000 Kč