3. října 2014 16:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fotbalový brankář Čech investuje do sportu, kupuje cyklistickou firmu

Petr Čech na tréninku české reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech na tréninku české reprezentace. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Fotbalem si vydělal dost, teď chce své úspory investovat. Ale překvapivě do jiného sportu. Brankář Petr Čech koupí cyklistickou firmu ČS MTB Team.

Informaci přinesl deník E15. Současní majitelé společnosti Roman Čermák a Tomáš Hykl zatím nechtěli transakci komentovat, na pondělí však svolali tiskovou konferenci ke vstupu dvaatřicetiletého reprezentačního gólmana do české cyklistiky.

Té by se měli zúčastnit také předseda České unie sportu Miroslav Jansta, ministr školství Marcel Chládek a rovněž olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. To napovídá o možné spolupráci stáje s veřejnými institucemi.

Firma, jež má podle listu čtyřicetimilionové roční tržby, se od roku 1994 specializuje na sportovní marketing a pořádání firemních závodů. Organizuje například seriál závodů horských kol Kolo pro život nebo závod Pražské schody.

Do roku 2000 společnost provozovala i profesionální cyklistický tým Česká spořitelna MTB, za který závodili například Radim Kořínek či Kateřina Neumanová.

ČTK, mjkMartin Křížek