Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalu hrozí bojkot od České televize

Sport

  9:25
PRAHA - Trpělivost s "podivnou" fotbalovou ligou došla i veřejnoprávní televizi. Šéf její redakce sportu Ota Černý pohrozil, že stanice nebude zápasy vysílat. V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes reagoval na poslední kolo, po němž tuzemská média zpochybnila regulérnost soutěže a poukazovala na vypouštění zápasů a jejich ovlivňování ze strany rozhodčích.

ČT hrozí, že může bojkotovat ligový fotbal. foto: ČTK

Černý podivné vyvrcholení domácí sezony ostře odsoudil. Česká televize, která bude od podzimu místo Novy vysílat ligový fotbal, se prý podle toho zachová. "Určitě nebudeme k této lize podvodů a fízlů servilní. Chystáme kritické reportáže, lize vyhlašujeme nulovou toleranci. A když se to nezmění, tak zkrátka nebudeme zápasy první ligy vysílat," řekl Černý.

Média nálepku "skandální" přisoudila především zápasům pražské Sparty s Plzní a duelu Mladé Boleslavi na půdě mistrovského Liberce. Sparťanští fotbalisté v sobotním zápase předvedli nezvykle slabý výkon, za který dostali milionovou pokutu, a Západočeši se díky výhře 3:1 zachránili mezi elitou.

V Liberci zápas dvěma spornými penaltami ovlivnil rozhodčí Radek Matějek a severočeský záložník Martin Abraham se navíc kapitánovi Tomáši Zápotočnému svěřil, že mu před zápasem někdo volal a snažil se ho přimět k vypuštění duelu. "Pusťte to a nebudete litovat," řekl neznámý člověk v telefonu, jehož nabídku Abraham důrazně odmítl.

Příjemce tajemného hovoru se o něm odmítá bavit a zástupci mladoboleslavského klubu, který si gólem v nastaveném čase zajistil postup do předkola Ligy mistrů, popírají, že by nabídka přišla z jejich strany. "Nařčením se zabýváme. Je to provokace, nehoráznost. Já si nedovedu představit, že by někdo něco takového někomu volal do kabiny," řekl generální ředitel Mladé Boleslavi Jaromír Šeterle. Podle oficiálního tiskového prohlášení Středočeši zvažují i případné právní kroky.
Autor: