Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bestie Boráros nejprve Bělemu ve finále Oktagonu zlomila čelist, poté ho ‚uškrtila’

Sport

  18:25
PRAHA - Prvním vítězem reality show Oktagon MMA se stal slovenský „Demolátor“ Gábor Boráros, který v prvním kole vyřídil českého čahouna Jakuba Běleho. Toho nakonec ukončil na škrcení, svoji výhru si ale pojistil vlastně už o více jak minutu dříve, kdy soupeři zlomil čelist.

Což potvrdil i ve finále, kdy hned v úvodu přerazil soupeři čelist... foto: Filip Škeřík

Byla to parádní vrchol povedené série z prostředí stále ještě mladého bojového sportu, kterému ale propadává stále více lidí. Halu Královka v Praze, která obvykle patří basketbalu, tentokrát ovládli tvrdí bojovníci.

A rozhodně se bylo nač dívat. Kromě zraněného Marka Bartla, který se měl původně utkat ve finále s Gáborem Borarosem, se v akci představili všichni zbylí účastníci reality show Oktagon MMA.

Krásné Cage Girl pro finále Oktagon MMA.
Velezkušený sudí Jan Voborník udílí poslední pokyny před startem finále Oktagon...

A vedli si znamenitě! Jako by chtěli potvrdit, že si místo v první sérii této show zasloužili.

Slováci Lukáš Pajtina i Milan Ďatelinka ukončili své duely tvrdými knockouty, před limitem si se svým soupeřem poradil také Petr Novák, který si tak částečně udobřil fanoušky. Za svůj výkon ze čtvrtfinále osmidílné série si vysloužil velkou kritiku směřující především k jeho údajně špatné kondici.

FINÁLOVÝ GALAVEČER OKTAGON MMA (tučně zvýraznění vítězové)

Lehká váha (amatéři): Ján Černoch (SVK) – Aziz Dzuliatov (CZE)

Těžká váha: Dušan Dědek (CZE) – Michal Martínek (CZE)

Meziváha do 59 kg (amatéři): Natalia Matlagová – Veronika Rodová (CZE)

Polotěžká váha: Pavol Langer (SVK) – Michal Kotalík (CZE)

Lehká váha: Ondřej Balada (CZE) – Lukáš Pajtina (SVK)

Velterová váha: Radek Šopov (CZE) – Milan Ďatelinka (SVK)

Velterová váha: Michal Kozmer (CZE) – Petr Novák (CZE)

Velterová váha: Jakub Bahník (CZE) – František Fodor (SVK)

Velterová váha: Tomáš Lejsek (CZE) – Jaroslav Poborský (CZE) – remíza

Velterová váha, o titul Oktagon MMA: Jakub Běle (CZE) – Gábor Boráros (SVK)

Před limitem na páku zvítězil i další slovenský rváč František Fodor, který navíc dokázal zvrátit nepříznivě se vyvíjející souboj s Jakubem Bahníkem. „Nevnímám, jestli jsem byl v nevýhodné pozici, nebo ne. Tak to možná vidíte vy, ale ne já. Pro mě taková pozice neexistuje,“ usmíval se svalovec z Nových Zámků.

Naprosto vyrovnaný byl naopak následný duel mezi Tomášem Lejskem, který musel během necelých dvou měsíců shazovat do 77 kg téměř dvacet kilo, s legendou tohoto sportu u nás Jaroslavem Poborským. A stejně jej viděli i rozhodčí, kteří jej označili za remízový.

Poté už přišel na řadu hlavní tahák večera – duel o pás Oktagon MMA a šek na téměř 300 tisíc korun mezi slovenským favoritem Gáborem Borarosem a náhradníkem za původního soupeře Marka Bartla – Jakubem Bělem.

Ten hned v první minutě nedokázal pokrýt Borárosovu čistou boxerskou kombinaci na svoji hlavu, kterou mu slovenský ranař zlomil čelist. „Nemohl jsem dokousnout, zuby jsem měl jinde, než by měly být. Věděl jsem, že buď to vzdám, nebo zkusím ještě vyhrát. Ale bylo mi jasné, že druhé kolo pro mě už neexistuje,“ napsal s denním odstupem Běle na sociální sítě.

Po dalších sekundách ale bylo jasné, že urvat výhru pro něj bude hodně těžké, vlastně nemožné. Boráros si ještě drtivě za svým, a když dostal Běleho, kterému se už kroutil obličej bolestí, podruhé na zem, bylo rozhodnuto. „Pak už to bylo spíše odevzdané, věděl jsem, že to dál nepůjde,“ přidal zklamaný Běle, kterého čeká tři až šest týdnů klidu.

Podobně je na tom ale vlastně i jeho přemožitel, kterému přímo v oktagonu mezi prvními gratulovala hrdá přítelkyně Mónika Jákliová. Ta si užila finálový večer vlastně z nejlepších možných míst přímo u oktagonu – společně s dalšími dvěma kráskami totiž byla Cage Girl, tedy dívkou nosící čísla mezi jednotlivými koly.

„Věděl jsem, že jsem silnější, ale Jakub byl velmi nepříjemný soupeře, nevyhovuje mi takto vysoký soupeř (Boráros měří 175 cm, Běle 193 cm). Omezovalo mě zranění nohy, ale nakonec jsem to zvládl. Nyní budu týden odpočívat, jen nevím jak,“ řekl vítěz na pozápasové tiskovce.

Pro Sport.sk poté přidal: „Asi dostanu kvalitní oběd, palačinky, nebo možná štrúdl od babičky (Boráros žije na statku s přítelkyní a právě babičkou).“

V samotném oktagonu toho šampion moc nenamluvil, stihl jen poděkovat a na rozloučenou bijec přezdívaný „Beast“ (Bestie) prohlásil: „Jediné, co chci ještě říct – ‚beast mode on‘!“

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat