6. dubna 2014 14:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Francouz Ogier triumfoval na Portugalské rallye, Prokop dojel šestý

Český závodník rallye Martin Prokop | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český závodník rallye Martin Prokop | foto: Mafra - Ján Honza

FARO (Portugalsko) Francouz Sébastien Ogier ve volkswagenu vyhrál počtvrté v kariéře Portugalskou rallye a díky třetímu vítězství v sezoně zvýšil své vedení v mistrovství světa. Český pilot Martin Prokop s fiestou dojel šestý a navázal na páté místo z předchozí rallye v Mexiku.

Mistr světa Ogier potvrdil, že na Portugalské rallye se mu dlouhodobě daří. V roce 2010 na tamních šotolinových tratích slavil své první z celkově devatenácti vítězství v MS a od té doby v regionu Algarve nevyhrál pouze v roce 2012.

Třicetiletý Francouz za sebou letos nechal o 43,2 sekundy Fina Mikka Hirvonena ve fordu, třetí byl s odstupem 1:12,4 Nor Mads Östberg s citroënem.

Ogier vyhrál kromě celkového pořadí rallye i závěrečnou Power Stage, takže si připsal maximální počet 28 bodů. V průběžném pořadí mistrovství světa má ještě o bod vyšší náskok před týmovým kolegou Jarim-Mattim Latvalou z Finska, jenž po páteční nehodě dokončil rallye čtrnáctý.

Pravidelný český účastník seriálu Prokop po nevydařených úvodních rallye v Monaku a Švédsku bodoval podruhé za sebou. Na šestou pozici se posunul v poslední erzetě, v níž dosud šestého Belgičana Thierryho Neuvillea zbrzdily technické problémy jeho hyundaie. Na Ogiera Prokop ztratil osm a půl minuty, celkově je devátý.

Šampionát pokračuje za měsíc pátým dílem v Argentině.

ČTK, Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…