19. března 2015 20:24, aktualizováno  20:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Freestyle motokrosař Pilát měl těžký pád, vrtulník ho přenesl na sál

Český freestyle motokrosař Petr Pilát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český freestyle motokrosař Petr Pilát. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Elitní český freestylový motokrosař Petr Pilát měl ve čtvrtek při tréninku pád, po kterém byl se středně těžkými zraněními letecky převezen do pražské fakultní nemocnice na Vinohradech. Podle webu tn.cz spadl z výšky devíti metrů.

Čtyřiadvacetiletý Pilát se připravoval na druhý závod seriálu mistrovství světa, který se v pátek a v sobotu koná v Krakově.

Závod mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Na snímku je Petr Pilát

Závod mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Na snímku je Petr Pilát

„Mohu potvrdit, že čtyřiadvacetiletý mladík utrpěl při tréninku freestyle motokrosu úraz, s těžkými zraněními byl transportován do nemocnice,“ řekla mluvčí benešovské policie Eva Stulíková serveru idnes.cz. Pilát byl po pádu v bezvědomí, z kterého se ale následně probral.

„Utrpěl středně těžká zranění hrudníku a břicha. Letecká záchranná služba ho převezla do vinohradské nemocnice,“ řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Dělal trik jménem superman

Podle informací české freestylové jedničky Libora Podmola dnes Pilát absolvoval operaci, má vnitřní zranění a poraněná játra. „Mluvil jsem s člověkem, co byl na místě, když se to stalo. Od něho vím, že si Petr chtěl ještě před odjezdem na závody v Krakově lehce zatrénovat. Zranění se mu stalo při tréninku triku jménem superman,“ uvedl Podmol v tiskové zprávě.

Podmol měl stejně jako Pilát v minulosti řadu různě vážných zranění. „Když jsem se o tom dozvěděl, hrozně jsem se lekl. Náš sport není žádná sranda. Zemřelo mi hodně kamarádů, takže když slyším, že se něco takového stane, tak ve mně zatrne,“ přiznal Podmol, který věří, že zdravotní stav jeho kolegy brzy zlepší.

„Drž se, chlape. I když máme někdy rozdílné názory na život, když se stanou tyhle věci, mám pocit, že jsme rodina. Freestylová rodina. Tu operaci dáš a za chvíli s námi zas lítáš,“ vzkázal Podmol svému kamarádovi.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz