9. července 2014 15:50, aktualizováno  16:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tour je bez svého šampiona. Froome po dvou pádech v dešti končí

Chris Froome v deštivé páté etapě dvakrát spadl a odstoupil z Tour de France. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Froome v deštivé páté etapě dvakrát spadl a odstoupil z Tour de France. | foto: Reuters

YPRY/PRAHA Chris Froome, obhájce titulu na Tour de France, už není v pelotonu nejslavnějšího cyklistického závodu, v průběhu 5. etapy musel vzdát! Britský lídr stáje Sky za mokra dvakrát upadl - ještě předtím, než cyklisté najeli na první kostkové úseky.

Do cíle zbývalo ještě 69 kilometrů, když se Christopher Froome už podruhé během tohoto velmi deštivého dne ocitl na zemi. Tentokrát to však byl na letošní Tour jeho pád poslední. Brit vstal, kulhal, držel se za pravé zápěstí - a už se nesháněl po svém kole. Namířil si to do týmového automobilu. Dobře věděl: Tohle je konec všech nadějí.

Podobně jako v roce 2011, kdy si v prvním týdnu zlomil klíční kost tehdejší lídr týmu Bradley Wiggins, přišla nejbohatší cyklistická stáj Sky na Tour nečekaně brzy o svého lídra.

Smolná sezona Chrise Frooma tím zároveň dostala černou tečku. Zranění a nemoci jej pronásledovaly od března, kurýroval záda i nachlazení, upadl pak při přípravném závodě Dauphiné, který dokončil demoralizovaný na 12. místě.

Upadl znovu i v úterní etapě, kde si způsobil tržné rány a pohmožděniny na pravém boku, ramenu i zápěstí.

V úterý večer ještě šéf jeho týmu Dave Brailsford říkal: "Rentgen naštěstí neprokázal žádnou zlomeninu. Chris bude ve středu na startu. Je to bojovník, nevzdává se. Zápěstí ho bolí, nemůže sedět ideálně na kole, ale zvládne to."

Na 29. kilometru středeční etapy následoval další pád. Tentokrát měl roztrhaný a zakrvácený dres na levém boku. Minutu a půl trvalo, než se k němu vrátili tři týmoví pomocníci a dovezli ho zpět do pelotonu. Ale jen nakrátko...

Odstoupení Frooma zasadilo zásadní ránu plánům týmu Sky. Už před etapou do Arenbergu však Dave Brailsford tvrdil: „Našim chráněným jezdcem dnes bude i Richie Porte. To pro případ, že by Chris kvůli svým úterním zraněním musel z Tour nakonec přece jen odstoupit.“

Brailsford byl, bohužel pro jeho tým, dobrým prorokem. Richie Porte, superdomestik Frooma, je nyní novým kapitánem Sky.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz