Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fury má boxu plné zuby, dostane přednost rodina? Po Kličkovi skončím, řekl

Sport

  13:00
MANCHESTER - Není pomalu den, aby se britský král těžké váhy Tyson Fury nepokusil šokovat okolí. Tak jako učinil v neděli navečer, když oznámil světu, že po odvetném souboji s Vladimirem Kličkem, naplánovaným na 9. července, chce ukončit svoji boxerskou kariéru.

Tyson Fury. foto: MAFRA

Fury v neděli na twitter napsal: „Dneska jsem se pustil za tím, co mne čeká. Osm těžkých týdnů v kempu. Udělám maximum, pak ale odejdu na sto procent do důchodu.

Následně přidal fotku synka a otce Johna: „Tohle je ten důvod, proč chci po zápase s Kličkem skončit. Chci strávit čas s těmito kluky. Chybí mi, že nevidím, jak mé děti rostou.“

Vše poté potvrdil na youtube. „Je mi zle z boxu. Myslím to vážně. Je to jako v pokeru – všechno, nebo nic. A já v tomto být nechci. Prostě se snažím nyní přeorganizovat svůj život. Do kempu dám maximum, pak ale skončím. Nemám motivaci pokračovat,“ vyprávěl bijec, kterému bude letos teprve osmadvacet let.

Z toho důvodu mnoho lidí ani nevěří, že svá slova myslí vážně. Dalším důvodem je jeho pošťuchování s krajanem Anthonym Joshuou (více večer na našem webu) a také fakt, že konec kariéry oznámil vlastně už jednou – tři roky zpět po dvojím krachu jeho plánovaného šlágru s Davidem Hayem.

„Až skončím s Kličkem, půjdu domů a už mne nikdo neuvidí v posilovně. Podívejte se na mého otce, na mé bratry. Takhle tlustý budu po Kličkovi. Nebudu už dělat žádné rozhovory, nic, po tom zápase pro mě už box nebude nic znamenat. A je jedno, jak odveta dopadne. Mám deset týdnů na to, dát se dohromady, porazit ho a skončit. Užijte si to, dokud můžete,“ pokračoval manchesterský obr.

„Musím shodit na svoji zápasovou váhu a musím to udělat do poloviny června, abych pak mohl ještě pracovat na své formě. Chtěl jsem skončit už minule, ale štve mě, jak po mě všichni jdou, chtějí moji pozici. Zničím Klička ještě jednou a bude konec. Je to hra, půjdeme si zatančit,“ chrlil Fury tradičně slova jakoby nad nimi ani nepřemýšlel.

To vše poté, co s Ukrajincem absolvoval dvě tiskové konference, kde jej nejprve zesměšnil tím, že ukázal svoje oplácané tělo a naznačil Kličkovi, že jej porazil tlusťoch, v Německu pak všem připomněl, že mu mohou říkat jakkoliv, ale nejhorší nadávka pro něj je právě Kličko.

Dlužno dodat, že velkou roli v jeho posledních slovech může hrát manželka Paris, se kterou je více jak deset let. Společně vychovávají šestiletou dcerku Venezuelu a čtyřletého synka Prince. K nim pak má přibýt další potomek. O tom, že je Paris těhotná, řekla svému choti po vážení k prvním setkání s Kličkem, tedy 27. listopadu.

A čistá matematika dává tušit, že přírůstek do rodiny bude pár očekávat právě v létě letošního roku, tedy maximálně několik týdnů po odvetě.

Odvetě, kterou může Fury svoji rodinu definitivně zajistit. Už za první zápas si mohl i s příjmy za televizní práva vydělat 206 centimetrů vysoký obr okolo 40 milionů dolarů. Podobná částka se dá čekat také pro červencový souboj...

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...