1. prosince 2015 16:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šampion Fury vede mladé gaye k sebevraždě, rýpl si britský politik

Tyson Fury na tiskové konferenci v Boltonu po utkání proti Vladimirovi Kličkovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tyson Fury na tiskové konferenci v Boltonu po utkání proti Vladimirovi Kličkovi. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Britové slavili v sobotu velké vítězství. Ne všechny ale senzační triumf boxera Tysona Furyho nad Vladimirem Kličkem potěšil. Mezi kritiky se přidal i politik Chris Bryant, jenž nesouhlasí s Furyho kontroverzními výroky o homosexuálech.

„Toto vítězství neslavím. Jeho agresivní styl odporné homofobie vede k sebevraždám mladých gayů,“ napsal člen britské stínové vlády Chris Bryant na svůj Twitter krátce poté, co Fury v sobotu v Düsseldorfu zdolal favorizovaného Klička.

Fury: Chtěli mě otrávit

Britský boxer Tyson Fury uvedl, že po vítězném zápase nad Ukrajincem Vladimirem Kličkem měl „dobré informace,“ aby se ve své šatně nenapil z připravených nápojů. Někteří členové soupeřova týmu mu do nich prý nasypali drogy.

Bryant tím narážel na boxerovo prohlášení o homosexuálech z poloviny listopadu. Fury tehdy uvedl, že jeho víra a kultura vychází z bible, a proto je proti homosexualitě, potratům i pedofilii.

„Pouze naslouchám Bohu. A za to mě někteří lidé bohužel odsuzují,“ řekl 206 centimetrů vysoký bijec.

„Každý člověk má právo na to mít vlastní názor. Chápu, že se v tomhle se všemi neshodnu.“

27letý boxer je mimo ring známý jako provokatér i chlapík, co rád rýpe do citlivých témat.

Sám říká, že si nenechá od nikoho přikazovat a že nemá rád lidi, kteří mu cokoliv diktují. „Pokud se vám to nelíbí, tak o mně nepište,“ upozornil novináře.

Ostře se před vzájemným soubojem vyjádřil i na adresu Klička, jehož označil za slabocha. Z jeho projevů prý vycítil strach.

Fury využil každé příležitosti, aby soupeře vyvedl z míry. Zazpíval mu a na oficiální tiskovou konferenci přišel v kostýmu komiksového hrdiny Batmana.

Do bitvy šel jako outsider, nakonec ale protivníka senzačně porazil na body a vzal mu čtyři mistrovské pásy organizací WBA, WBO, IBO a IBF.

Vše je připraveno. Zářivě osvícený ring krátce před bojem.
Vladimir Kličko (v červených trenýrkách) vs. Tyson Fury.
lsoLukáš Šonský

Najdete na Lidovky.cz