31. března 2008 14:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Futsalisté budou chtít vybojovat náskok

Hráči Roman Mareš (vlevo) a Tomáš Sluka na tiskové konferenci futsalové reprezentace k play off o postup na letošní mistrovství světa v Brazílii.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráči Roman Mareš (vlevo) a Tomáš Sluka na tiskové konferenci futsalové reprezentace k play off o postup na letošní mistrovství světa v Brazílii. | foto: ČTK

PARDUBICE Čeští futsalisté mají před sebou poslední úkol, který musejí splnit, pokud se chtějí podívat na mistrovství světa v Brazílii. V cestě za vysněnou metou už stojí pouze Rumuni, s kterými se Češi střetnou ve dvou zápasech. První se bude hrát ve středu večer v pardubické ČEZ Areně a svěřenci Tomáše Neumanna si přejí, aby si vypracovali co největší náskok pro odvetu.

Když los přisoudil českému celku jako soupeře Rumuny, velká spokojenost v českém táboře nezavládla. "A myslím si, že dodnes z toho má větší radost soupeř. My jsme ještě žádný z pěti vzájemných zápasů nevyhráli a Rumuni si na nás ohromně věří," řekl na dnešní tiskové konferenci v Pardubicích trenér Neumann.


Ani bezbřehý optimismus balkánského protivníka prý ale neubere jeho mužstvu důvěru ve vlastní schopnosti. "K dispozici máme kompletní tým, silnější sestavu v současnosti dohromady nedáme. Pokud budou hráči zdraví, máme šanci bojovat," soudí Neumann, který je s týmem v dějišti domácího zápasu už od neděle. Odveta se bude hrát o dva týdny později na půdě soupeře. Trenérovi se sjeli všichni nominovaní. "Nějaké zdravotní potíže máme, ale věřím, že se všichni hráči dají dohromady. Michal Mareš a Dlouhý jsou nachlazeni, Roman Mareš má potíže se svalem," vysvětlil český trenér, který je přesvědčen, že rozhodovat se bude stejně až v odvetě.


Klíč k postupu je stejný jako v evropských fotbalových pohárech nebo při reprezentační baráži. Rozhoduje tedy nejen rozdíl skóre, ale i počet nastřílených branek v zápase venku. Utkání se bude hrát ve středu od 18:00, přímý přenos vysílá ČT4.

ČTK