Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

GCF představí v kleci hezounka i fotbalového reprezentanta. A fandit přijde Řepka

Sport

  6:06
PRAHA - Deset zápasů, dvacet bojovníků a 36. pokračování oblíbené série galavečerů ultimátních soubojů GCF: Gladiator Championship Fighting. Na to se mohou těšit fanoušci bojových sportů v sobotu od 18:00 hodin ve Sportovní hale na Dobříši.

Miroslav Slepička na vážení. foto: GCF

A také na minimálně dva zajímavé příběhy.

V tom prvním hraje hlavní roli Miroslav Slepička. Ve čtvrtek mu bylo 35 let a narozeniny se už před prázdninami rozhodl oslavit po svém: v oktagonu při premiéře v zápase MMA.

„Cítím se dobře, jsem připravený. Zatím jsem žádný zápas neměl, nevím, co od toho mohu čekat, ale těším se. V hlavě se mi přehrávají různé scénáře. Chci si to užít, odevzdat maximum, doufám, že to dopadne dobře,“ řekl při setkání s novináři na nedávných otevřených trénincích.

Jedním dechem dodává, že galavečer není jen o něm, a že na něm startují zkušenější a kvalitnější borci. S těmito slovy se dá jistě souhlasit, na druhou stranu. Jak často se stává, že prvoligový fotbalista, mistr ligy a dvojnásobný reprezentant se rozhodne vyměnit kopačky za tahání, válení a boxování tváří v tvář soupeři?

PROGRAM GALAVEČERA GCF 36

(program startuje odspodu nahoru)

10. Polotěžká váha (3x5min): Michal Bobrowski (Polsko) vs. Miloš Petrášek

9. Bantamová váha (3x5min): Martin Veder (Maďarsko) vs. Ondřej Skalník

8. Semifinále turnaje GCF v těžké váze (3x5min): Simon Michálek (Slovensko) vs. Viktor Pavlíček

7. Lehká váha (3x5min): Patrik David vs. Michal Lebduška

6. Meziváha do 72 kg (3x5min): Michal Konrád vs. Ondřej Petrášek

5. Velterová váha (3x5min): Jan Janka vs. Pavel Šusta

4. Velterová váha (3x3min): Tomáš Vrána vs. Miroslav Slepička

3. Pérová váha (3x3 min): Daniel Kubelka vs. Michal Hořejší

2. Lehká váha (3x3min): Tomáš Kubiš vs. Aziz Dauliatov (Kyrgystán)

1. Lehká váha (3x3min): Martin Pršala vs. Denis Poborský

Moc podobných případů skutečně ve světě najít nelze. Snad jen bývalý německý reprezentační brankář Tim Wiese, který si po roce a půl příprav odbyl minulý víkend premiéru v nejslavnější wrestlingové show světa – WWE.

Slepička (a i Wiese) prostě tak trochu popírají rozšířenou tezi o tom, že fotbalisté jsou herečky, které se neustále válí na trávníku a nic nevydrží.

„Určitě je to silové vypětí a psychika v kleci náročnější než ve fotbale. Je to úplně něco jiného. MMA je těžší,“ přidává svůj pohled na věc i sám Slepička. Ostatně je to pár týdnů, co podobně srovnával i hokejový „bůh“ Jaromír Jágr: „Prokládal jsem přípravu boxerskými tréninky. Myslel jsem, že hokejisté trénují opravdu tvrdě. S boxem se to ale nedá srovnat.“

Slepička se může těšit i na velkou podporu v hledišti. Na muže, který odehrál mimo jiné i za Spartu a Liberec v nejvyšší soutěži 173 zápasů a vstřelil 32 branek, by se měli přijít podívat fotbaloví parťáci v čele se známým tvrďákem Tomášem Řepkou.

Ostatně i pořadatelé naznačují, že minimálně polovina z tisícovky vyprodaných lístků z předprodeje padla na ty, kteří chtějí vidět Slepičkův debut v kleci. „Pro MMA je to skvělé! O turnaje se vždycky zajímá určitá komunita lidí, Míra vzbudil zájem o tento sport i mezi lidmi, které normálně nezajímá. Z fotbalu je na tom skvěle fyzicky, má pokoru a srdce. Nemusel jít do zápasu, mohl si jen trénovat, ale on jen nekecá, chtěl si to vyzkoušet a tím si už nyní získal respekt,“ říká šéf GCF Michal Hamršmíd.

Bývalý elitní český bojovník MMA, nyní kondiční trenér a mimo jiné i člen realizačního týmu české seniorské hokejové reprezentace nemá Slepičku jen jako „slepici, která mu snese zlatá vejce“. Dostal seriózního soupeře, který se na svůj debut v oktagonu chystá stejně poctivě jako on.

„Šance na vítězství jsou otevřené. Pro oba to je první zápas, rozhodovat bude hodně faktorů. Hlavně pak psychická odolnost,“ dodal Harmšmíd. „Moc se těším, vůbec nevím, co mě čeká, ale proto do toho oba jdeme,“ potvrdil jeho slova Tomáš Vrána, student práv na olomoucké univerzitě. Aby toho nebylo málo, v oktagonu se postaví bývalému fotbalistovi, kterému v minulosti fandil.

A cože je ten druhý hlavní příběh galavečera? A kdo je tím, kdo nejspíše vyprodal druhou polovinu lístků na dobříšský galavečer?

Miloš Petrášek. Dvacetiletý talent českého MMA, který už byl na přelomu roku jednou nohou ve slavné UFC. Jenže dveře mu přibouchl na GCF 33 na domácí půdě v Poděbradech Maďar Csaba Hocz. Nyní má bijec polotěžké váhy, který všech svých sedm zápasů vyhrál před limitem, druhou šanci.

Miloš Petrášek na vážení.

Proti bude Petráškův vrstevník Michal „Bober“ Bobrowski, který má dle specializovaného serveru Sherdog.com bilanci 3 výhry – 0 porážek. A stejně jako Petrášek přezdívaný „Meloun“ vždy zvítězil před limitem.

„Má fialový pás v BJJ (brazilské jiu jitsu), tak se mě Richard Andrš snažil připravit zejména na closed guard (obejmutí soupeře nohami, práce na zemi), protože tam je hodně nepříjemný,“ řekl před soubojem Petrášek.

A proč, že je takovým tahákem širší veřejnosti de facto neznámý mladík? Kvůli svému zevnějšku. 185 centimetrů vysoký a 93 kilogramů vážící mladík kromě zápasení miluje také posilování a na jeho vyrýsované postavě je to znát. Když k tomu přidáte výrazný, leč stále chlapecký obličej, dostanete kombinaci, ze které šílí především fanynky a která Petráškovi dopomáhá k popularitě i mimo oktagon.

V sobotu večer ale půjde všechno mimo zápase stranou. Ve Sportovní hale na Dobříši půjde o techniku, sílu a psychiku dvou protivníků, kteří si to rozdají v souboji tváří v tvář. Obstojí Petrášek, Slepička a další bojovníci v této zkoušce?

To můžete sledovat v přímém přenosu na stanici O2 Sport, který startuje v 18:00 hodin. Galavečer je totiž již pár dní beznadějně vyprodán.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat