Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ježek zlomil pádlo. SP v Troji nezvládl ani Hradilek

Sport

  13:49aktualizováno  14:53
PRAHA - Vítězslav Gebas obsadil třetí místo v závodě singlkanoistů na Světovém poháru ve vodním slalomu v pražské Troji. Při vítězství Slovince Benjamina Savšeka měl smůlu olympionik Stanislav Ježek, jehož šance ukončilo ve finálové jízdě zlomené pádlo. V kategorii kajakářů vyhrál Francouz s českými předky Etienne Daille, stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek nezvládl přejezd jednoho z válců a neprojel branku. Luboš Hilgert skončil osmý.

Stanislav Ježek foto: Reuters

První mezinárodní poolympijské měření sil se dnes favorizovaným Čechům příliš nepovedlo. "Občas se to stane, s tím nic neudělám," krčil rameny Ježek. "Je mi to líto hlavně kvůli divákům, myslím, že jsem jel dobrou jízdu, a myslím, že by si tu hymnu rádi tady poslechli," přidal se Hradilek, nakonec desátý muž pořadí, stejně jako Ježek.

Osmadvacetiletý Gebas se dostal na stupně vítězů při globální akci v individuální kategorii poprvé v kariéře. Na úspěch "založil" v semifinále, které vyhrál. "Mám samozřejmě radost, že jsem na bedně, i když vždy se dá hodně věcí vylepšit. Ve finále jsem musel hodně reagovat na sílící vítr, proto ta jízda byla pomalejší než v semifinále," uvedl.

Protože s pětatřicetiletým Ježkem prohrál domácí souboj o postup na olympiádu, pražský závod byl jeho vrcholem sezony. "Pořád v tréninku zkoušíme nové a nové věci, protože Jéža (Ježek) jezdí opravdu rychle. Snažíme se to obměňovat, aby nás to pořád bavilo," řekl svěřenec reprezentačního kouče Jiřího Pultery.

Nevím, co Ježek výmýšlel, smál se Gebas

"Jéža je o generaci starší, těžko se ten rozdíl smazává, protože má ten kanál neuvěřitelně naježděný, ale rád s ním závodím a chci ho porážet. Jen ne tak jak dnes," poukázal na Ježkův problém se zlomeným pádlem. "Nevím, co tam zase vymýšlel," žertoval Gebas. "Ale je to frajer, že to dojel. Všechna čest, není to sranda," dodal vážně.

V obou kategoriích chyběli ve startovní listině olympijští vítězové kanoista Tony Estanguet z Francie a kajakář Daniele Molmenti z Itálie. Šance dalších českých reprezentantů kajakáře Víta Přindiše i kanoisty Jana Maška skončily už v semifinále.

V neolympijské disciplíně kanoistek při pražském Světovém poháru, který je generálkou na mistrovství světa v roce 2013, skončila šestá Anna Kašparová, osmá Kateřina Hošková a devátá Monika Jančová.

Autor: