7. dubna 2008 14:28 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Gól vyvolal smršť karet

Žlutá, červená, žlutá, červená.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žlutá, červená, žlutá, červená. | foto: AFP

SAO PAULO O tom, co dokáže způsobit prst na rtech na znamení ticha, se přesvědčil v Brazílii fotbalista Thiago hájící barvy Juventude. Tímto nezřídka vídaným gestem oslavil před kotlem soupeřových fanoušků svůj gól v utkání na hřišti Gremia.

V té době již vedlo Juventude 3:0 a nervy hráčů ani funkcionářů tuto potupu již nevydržely. Za střelcem se od střídačky hnala řada náhradníků Gremia a společně s dalšími spoluhráči na hřišti do něj začali strkat a kopat. To nenechalo v klidu soupeře a melu musel uklidnit rozhodčí až dvěma červenými kartami.


Jednu z nich dostal i Thiago. Tím však zloba na trávníku nevyprchala a za tři minuty se do kabin poroučel další domácí fotbalista, který se nejprve neúspěšně snažil zasáhnout protihráče skluzem a poté jej ještě kopl. Když se hostující hráč zvedal ze země, srazil jej zpět další rozlícený protivník. Domácí tak dohrávali
utkání v osmi. Po prohře 2:3 byli ve čtvrtfinále šampionátu regionu Gaucho vyřazeni, přestože do nedělního zápasu neprohráli 15 utkání za sebou.

ČTK