Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Woods jako první překonal hranici 100 milionů dolarů

Americký golfista Tiger Woods | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký golfista Tiger Woods | foto: Reuters

NORTON (USA) Díky třetímu místu na turnaji Deutsche Bank Championship se stal Tiger Woods prvním golfistou v historii, jenž na oficiálních odměnách vydělal na PGA Tour více než 100 milionů dolarů. Bývalá světová jednička má po pondělku na kontě 100,350.700 dolarů.

Šestatřicetiletý Woods si tak pojistil suverénní první místo v historickém žebříčku před Philem Mickelsonem, který si vydělal 66,805.498 dolarů. "Samozřejmě tomu pomohlo navýšení dotací. Vyhrál jsem sice méně turnajů než Sam Snead, ale ten byl v jiné éře," uvedl Woods.

Snead, jenž vyhrál rekordních 82 turnajů PGA, si v kariéře, kterou zahájil v roce 1937, vydělal jen 620.126 dolarů. Jeho nejvyšší prémií bylo 28.000 dolarů za druhé místo v Milwaukee v roce 1968. Woods je v počtu vyhraných turnajů na druhém místě žebříčku se 74 tituly, přičemž jeho průměrný zisk ze 277 startů je 362.276,89 dolaru.

"Povedl se mi start kariéry, brzy jsem získal několik titulů na majorech. Teď zažíváme zvýšený zájem o golf, je tu spousta mladých," uvedl Američan. Woods zůstává po dobrém výkonu v Nortonu v boji o desetimilionový bonus pro vítěze FedExCupu, který v kariéře získal už dvakrát. Tyto prémie přitom nejsou v oficiálních žebříčcích prize money zahrnuty, stejně jako stovky milionů dolarů, které si slavný golfista vydělal na sponzorských smlouvách.

Lukrativní turnaj vyhrál McIlroy

Lukrativní a silně obsazené druhý turnaj play off FedExCupu vyhrála světová jednička Rory McIlroy. Severoirský golfista porazil v Nortonu u Bostonu o jednu ránu Louise Oosthuizena z Jihoafrické republiky. McIlroy, jenž vstupoval do čtvrtého kola se ztrátou tří úderů na Oosthuizena, si na závěrečných 18 jamkách připsal čtyři pod par a zvítězil celkovým součtem 264 (-20).

Talentovaný McIlroy získal druhý titul během svých tří startů a navázal na srpnový triumf z majoru PGA Championship. V sezoně triumfoval potřetí, čímž se vyrovnal Woodsovi. Z osmimilionové dotace v Nortonu dostal 1,44 milionů dolarů. "Jsem z téhle výhry nadšený. A také z toho, že jsem se dostal na první místo v FedExCupu, protože je to dobrá výchozí pozice pro následující týdny," uvedl McIlroy, jemuž se v pondělí podařilo zlikvidovat ztrátu na Oosthuizena během pěti jamek.

"Bylo důležité dobře začít a dostat trochu Louise pod tlak," dodal. Na potvrzení vítězství musel McIlroy čekat až do poslední rány Oosthuizena, jenž si ještě mohl vynutit play off. Pat zhruba ze tří a půl metru na osmnácté jamce však těsně minul. "Asi jsem si všechny své pat vybral už včera," poznamenal vítěz British Open z roku 2010, jenž nedělní třetí kolo obešel za vynikajících 63 ran. Vítězství zajistilo McIlroyovi postup do lukrativního finále Tour Championship v Atlantě, jehož vítěz získá prémii 10 milionů dolarů.

Výsledky turnaje PGA Tour v Nortonu (dotace 8,000.000 dolarů, par 71)

1. McIlroy (Sev. Ir.) 264 (65+65+67+67)
2. Oosthuizen (JAR) 265 (66+65+63+71)
3. Woods 266 (64+68+68+66)
4. Mickelson 270 (68+68+68+66) a D. Johnson 270 (67+68+65+70)
6. Snedeker (všichni USA) 271 (69+70+65+67).

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...