Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Golfový turnaj v Las Vegas vyhrál Laird, uspěl i Čejka

9:53
LAS VEGAS - Skotský golfista Martin Laird vyhrál v Las Vegas turnaj, který pořádá popová hvězda Justin Timberlake a získal svůj první titul na americkém okruhu PGA. Dělené 24. místo obsadil český rodák s německým pasem Alex Čejka a s velkou pravděpodobností si zajistil účast v elitním seriálu i pro příští rok.

"Karta je doma," uvedl spokojeně Alex Čejka na svém webu.

Šestadvacetiletý Laird vybojoval prvenství v dodatečném rozstřelu na třetí jamce, na které porazil George McNeilla. Na druhé jamce play off vypadl z boje o vítězství další Američan Chad Campbell, který měl rovněž po čtyřech kolech bilanci 19 úderů pod par.Golfista Martin Laird

Laird si navzdory svému mládí počínal v rozstřelu zkušeně. "Překvapilo mě, že jsem se dostal do play off a najednou jsem byl nějak klidnější. Na konci čtvrtého kola jsem byl nervózní, ale pak to zmizelo. A play off jsem rozehrál ideálně," liboval si Skot, který se dočkal vítězství při svém 53.

...98. Čejka 818.664.

startu na okruhu. Titul mu vynesl prémii 756.000 dolarů a právo startu v seriálu PGA na příští dvě sezony.

Účastnickou kartu pro další rok si prakticky zajistil i Čejka, který zahrál poslední kolo o jednu ránu lépe než vítězný Laird. Díky 24. místu vydělal 36.960 dolarů, celkem letos získal na prémiích 818.664 dolarů a ve finančním žebříčku si polepšil o dvě místa na 98. příčku.

Od 126. místa, prvního nepostupového, má Čejka solidní odstup zhruba 230.000 dolarů. Do konce sezony zbývá odehrát tři turnaje a rodák z Mariánských Lázní se navíc pokusí svou bilanci vylepšit na nadcházejícím podniku ve Scottsdale.