Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gólman zasažený dělbuchem stále neslyší

Sport

  16:09
VÍDEŃ - Brankář vídeňského Rapidu Georg Koch po nedělním útoku dělbuchem stále pořádně neslyší na pravé ucho, má poruchy rovnováhy, závratě a trpí šelestem. Gólmanův stav se nicméně oproti neděli rapidně zlepšil, dokonce po infuzi nemusel ani strávit noc v nemocnici a dnes přihlížel tréninku mužstva. Na hřišti se ale neobjeví minimálně dva týdny.

Za zraněním stály vytžnosti diváků. foto: AFP


Šestatřicetiletý Koch utrpěl zranění v šesté minutě nedělního vídeňského derby. V jeho bezprostřední blízkosti explodoval dělbuch hozený ze sektoru fanoušků hostující Austrie. Hřiště opustil na nosítkách s tržnou ranou na uchu a poruchou krevního oběhu.


"Byl to pro mě šok," cituje gólmana internetová stránka klubu. "V kariéře už jsem pár vypjatých derby odehrál, ale nikdy jsem při takových akcích nebyl zraněn soupeřovým fanouškem." Po dnešních dopoledních vyšetření bude muset v nejbližších týdnech docházet pravidelně na kontroly. Denně bude dostávat infuze, přesto není podle lékařů vyloučeno, že bude poruchou sluchu trpět doživotně.

Chuligána, který dělbuch na hřiště vhodil, zatkla policie bezprostředně po závěrečném hvizdu na základě záznamu z bezpečnostní kamery. Představitelé Rapidu pro něj požadují exemplární trest. "Liga má teď jedinečnou šanci konečně použít radikální opatření. Tihle lidé by měli dostat doživotní zákaz vstupu na stadiony," řekl trenér Rapidu Peter Pacult.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...