25. srpna 2008 16:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Gólman zasažený dělbuchem stále neslyší

Za zraněním stály vytžnosti diváků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za zraněním stály vytžnosti diváků. | foto: AFP

VÍDEŃ Brankář vídeňského Rapidu Georg Koch po nedělním útoku dělbuchem stále pořádně neslyší na pravé ucho, má poruchy rovnováhy, závratě a trpí šelestem. Gólmanův stav se nicméně oproti neděli rapidně zlepšil, dokonce po infuzi nemusel ani strávit noc v nemocnici a dnes přihlížel tréninku mužstva. Na hřišti se ale neobjeví minimálně dva týdny.


Šestatřicetiletý Koch utrpěl zranění v šesté minutě nedělního vídeňského derby. V jeho bezprostřední blízkosti explodoval dělbuch hozený ze sektoru fanoušků hostující Austrie. Hřiště opustil na nosítkách s tržnou ranou na uchu a poruchou krevního oběhu.


"Byl to pro mě šok," cituje gólmana internetová stránka klubu. "V kariéře už jsem pár vypjatých derby odehrál, ale nikdy jsem při takových akcích nebyl zraněn soupeřovým fanouškem." Po dnešních dopoledních vyšetření bude muset v nejbližších týdnech docházet pravidelně na kontroly. Denně bude dostávat infuze, přesto není podle lékařů vyloučeno, že bude poruchou sluchu trpět doživotně.

Chuligána, který dělbuch na hřiště vhodil, zatkla policie bezprostředně po závěrečném hvizdu na základě záznamu z bezpečnostní kamery. Představitelé Rapidu pro něj požadují exemplární trest. "Liga má teď jedinečnou šanci konečně použít radikální opatření. Tihle lidé by měli dostat doživotní zákaz vstupu na stadiony," řekl trenér Rapidu Peter Pacult.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?