2. srpna 2015 16:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Cyklistu srazil doprovodný motocykl. Jeho stáj se chce soudit

Cyklistu Grega Van Avermaeta srazil motocykl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklistu Grega Van Avermaeta srazil motocykl. | foto: Tim de Waele

SAN SEBASTIAN Belgického cyklistu Grega Van Avermaeta shodil během závěrečné fáze sobotního závodu Clásica San Sebastián doprovodný motocykl pořadatelů. Jeho tým BMC tvrdí, že mohl závod vyhrát, a kvůli zmařené šanci zvažuje právní kroky.

Van Avermaet zaútočil v závěrečném kopci a dostal se do úniku. Zezadu však do něj narazil motocykl a shodil ho na zem. Belgičan neutrpěl žádné zranění, poškodil si však kolo a závod nedokončil. 

Pro vítězství si dojel Brit Adam Yates, jenž kvůli zmatkům v komunikaci původně ani nevěděl, že projel cílem jako první.

„Greg a tým BMC byli okradeni. Nechápu, jak se něco takového může stát na závodu WorldTour,“ zlobil se manažer týmu BMC Jim Ochowicz.

„Navíc je to už letos podruhé, co jsme měli incident s místními organizátory,“ připomněl těžký pád Američana Petera Stetiny na závodě Kolem Baskicka, který způsobily nezajištěné kovové tyče ležící v cestě pelotonu.

„Kde byla UCI, aby pomohla tenhle problém vyřešit? Tohle nebyla sportovní nehoda. Mohla za to naprostá nedbalost, která stála tým na publicitě miliony dolarů. Proto přemýšlíme, že prozkoumáme všechny právní možnosti, jež se nám nabízejí,“ uvedl po sobotním závodu Ochowicz.

ČTK