Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hájek smetl v Prostějově Štěpánka 6:2 a 6:1

Sport

  14:14aktualizováno  14:41
PROSTĚJOV - Trojnásobný vítěz prostějovského challengeru Jan Hájek v českém semifinále vyřadil nečekaně hladce turnajovou dvojku a světovou třicítku Radka Štěpánka. Porazil ho za pouhých 69 minut 6:2, 6:1. Finálovým soupeřem Hájka bude v sobotu třetí nasazený Němec Florian Mayer, který zdolal po tuhém boji Poláka Jerzyho Janowicze 7:5 a 7:5.

Radek Štěpánek foto: ČTK

Hájek předčil Štěpánka pestrostí úderů, přesnými prohozy a šestkrát mu sebral podání. "Navzdory jednoznačnému výsledku nebyl zápas jednoduchý," uvedl Hájek, který svou hru postavil na důslednosti, odhodlání a soustředěnosti na každý míček. Vyšly mu začátky obou setů, což mu psychicky pomohlo.

"Základem byl můj výborný return. Radek nemohl spoléhat na svou hru servis a volej. Vznikl z toho tento výsledek, který je pro Radka až příliš krutý," dodal spokojený Hájek, který se netají cílem vybojovat čtvrté prostějovské vítězství.

Turnaj na Hané Hájkovi maximálně vyhovuje a vždy na přelomu května a června se potká s výbornou formou. "Nevím, čím to je. Všichni se mě na to ptají. Doma se mi hraje dobře, protože tu mám známé a rodinu," usmíval se Hájek, vítěz turnaje z let 2006, 2009 a 2010.

Štěpánkovi se nedařilo podání

Štěpánek se v zápase nezmohl na vážnější odpor. "Rozhodly moje nevynucené chyby. Snažil jsem se hrát agresivně, nešel mi ale servis, o který jsem se nemohl opřít," nehledal výmluvy. "Honza se dobře bránil. Tahle hra mu seděla. Nemohl jsem rozvinout svůj tlak," poznamenal Štěpánek. Teď českou dvojku čeká podnik na trávě v Halle. "Prostějovský turnaj mi pomohl získat zpět kondici a herní režim. Snad to budu moci v dalších turnajích prodat," dodal Štěpánek.

Osmadvacetiletý Němec Mayer, vítěz devíti challengerů, dlouho hledal protizbraň na dělové podání vysokého Janowicze. Servis jednadvacetiletého Poláka dosahoval rychlosti až přes 200 km/hod. Maeyrovi se podařilo získat soupeřovo podání až v koncovkách obou setů. Tvrdá hra Janowiczovi vyhovovala, problémy ale měl s volnější hrou, kdy často chyboval. Sobotní finále začne v Prostějově v 11:00.

Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...