Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 10 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hájek smetl v Prostějově Štěpánka 6:2 a 6:1

Radek Štěpánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek | foto: ČTK

PROSTĚJOV Trojnásobný vítěz prostějovského challengeru Jan Hájek v českém semifinále vyřadil nečekaně hladce turnajovou dvojku a světovou třicítku Radka Štěpánka. Porazil ho za pouhých 69 minut 6:2, 6:1. Finálovým soupeřem Hájka bude v sobotu třetí nasazený Němec Florian Mayer, který zdolal po tuhém boji Poláka Jerzyho Janowicze 7:5 a 7:5.

Hájek předčil Štěpánka pestrostí úderů, přesnými prohozy a šestkrát mu sebral podání. "Navzdory jednoznačnému výsledku nebyl zápas jednoduchý," uvedl Hájek, který svou hru postavil na důslednosti, odhodlání a soustředěnosti na každý míček. Vyšly mu začátky obou setů, což mu psychicky pomohlo.

"Základem byl můj výborný return. Radek nemohl spoléhat na svou hru servis a volej. Vznikl z toho tento výsledek, který je pro Radka až příliš krutý," dodal spokojený Hájek, který se netají cílem vybojovat čtvrté prostějovské vítězství.

Turnaj na Hané Hájkovi maximálně vyhovuje a vždy na přelomu května a června se potká s výbornou formou. "Nevím, čím to je. Všichni se mě na to ptají. Doma se mi hraje dobře, protože tu mám známé a rodinu," usmíval se Hájek, vítěz turnaje z let 2006, 2009 a 2010.

Štěpánkovi se nedařilo podání

Štěpánek se v zápase nezmohl na vážnější odpor. "Rozhodly moje nevynucené chyby. Snažil jsem se hrát agresivně, nešel mi ale servis, o který jsem se nemohl opřít," nehledal výmluvy. "Honza se dobře bránil. Tahle hra mu seděla. Nemohl jsem rozvinout svůj tlak," poznamenal Štěpánek. Teď českou dvojku čeká podnik na trávě v Halle. "Prostějovský turnaj mi pomohl získat zpět kondici a herní režim. Snad to budu moci v dalších turnajích prodat," dodal Štěpánek.

Osmadvacetiletý Němec Mayer, vítěz devíti challengerů, dlouho hledal protizbraň na dělové podání vysokého Janowicze. Servis jednadvacetiletého Poláka dosahoval rychlosti až přes 200 km/hod. Maeyrovi se podařilo získat soupeřovo podání až v koncovkách obou setů. Tvrdá hra Janowiczovi vyhovovala, problémy ale měl s volnější hrou, kdy často chyboval. Sobotní finále začne v Prostějově v 11:00.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...