27. června 2014 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šampion Maslák se konečně vrací. Nucená pauza ho stála peníze i Tretru

Pavel Maslák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Maslák | foto: Reuters

PRAHA Svalová trhlina v hloubi pravého stehna je zacelena, vracím se. To si s úlevou může říci halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák. Před téměř pěti týdny jej ve slibně rozjeté sezoně zastavilo zranění, vůbec první v kariéře, od čtvrtka už se připravuje na soustředění na Štrbském plese. "Dělám všechno, co ostatní," hlásí spokojeně.

První dva týdny po zranění, jež atleta Dukly postihlo při Evropském poháru klubů v Portugalsku, absolvoval den co den rehabilitace, postupně přidal posilovnu a pomalu zvyšoval zátěž.

"Poslední týden už jsem měl jen o trochu volnější trénink, teď už můžu dělat všechno, co je třeba," říká rychlík z Havířova, kterému patří české rekordy na 200 a 400 metrů.

Přišel o několik startů, mezi nimi i o mítink Diamantové ligy v Eugene, o Zlatou tretru či Memoriál Josefa Odložila, svou rychlostí by určitě pomohl k záchraně českého týmu při víkendové superlize ME družstev.

Pavel Maslák

"Nezabývám se tím. Proč bych se měl trápit? V těch dnech jsem měl jiné priority, prostě jsem se na ty závody jen díval. Na moji psychiku to nijak nepůsobilo," tvrdí svěřenec trenéra Dalibora Kupky.

Přiznává, že v jeho peněžence se absence projevila, ale ani to jej netrápí. "Jasně, mohl jsem něco vydělat, ale neřeším to, jsem spokojený. Atletiku dělám proto, že mě baví, a ne kvůli penězům. Teď jsem rád, že rána srostla a konečně zase můžu trénovat," má jasno.

Merritt je frajer, skládá poklonu

Při ostravské Zlaté tretře sledoval z tribuny i úžasnou čtvrtku Američana Merritta, který časem 44,16 vytvořil nový rekord mítinku. "Je to skvělý čas. Hlavně s ohledem na to, že Merritt ho zaběhl tři dny po závodech v New Yorku. Takže je to frajer," skládá poklonu olympijskému vítězi z Pekingu.

S trenérem už si naplánovali první závod, kterým vstoupí do druhé části sezony. "Mělo by to být 18. července při mítinku Diamantové ligy v Monaku. To už bych měl mít znovu natrénováno. Teď hlavně potřebuji získat jistotu, že noha je opravdu v pohodě, abych se toho nebál. Doufám, že tu jistotu získám tady v Tatrách," přemítá.

Hlavním cílem sezony je také pro třiadvacetiletého čtvrtkaře srpnové mistrovství Evropy v Curychu, kde hodlá obhajovat titul z Helsinek 2012. "Je lepší být první v Evropě než čtvrtý na Diamantové lize. Hlavně ať je sval v pořádku," přeje si.