Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Hamilton kárá jezdce F1 za boj proti rasismu: Jednou poklekli a už to znovu nechtějí dělat, žádný pokrok

Lewis Hamilton klečí na kolenu v boji proti rasismu. foto: ČTK

Budapešť - Podle šestinásobného mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona musí vedení královny motorsportu udělat více v boji proti rasismu, britský závodník kritizoval i ostatní jezdce za to, že problém neberou dostatečně vážně.
  5:00

Připomínky z úst Lewise Hamiltona přišly poté, co v neděli vyhrál Velkou cenu Maďarska, podle pětatřicetiletého Brita chybělo dostatek jednoty.

Hamilton měl na sobě již potřetí tričko Black Lives Matter (Na životech černých záleží) a poklekl v boji proti rasismu, mnoho jezdců na tento akt dorazilo později či zůstalo stát.

„Určitě tomu okamžiku scházelo spousta podpory. Z pohledu jezdců to vypadá, jakože to jednou provedli a už to nechtějí znovu dělat,“ vrátil se Hamilton k inkriminované situaci a po závodě vyzval vedení F1, aby se k situaci stavilo více soustředěně.

A konkrétně tím myslel prezidenta FIA Jeana Todta.

Lewis Hamilton klečí na kolenu v boji proti rasismu.
Lewis Hamilton na tiskové konferenci.

„Jako sport musíme udělat mnohem více. Je trapné, že mnoho týmů se veřejně nezavázalo k uznání rozmanitosti. Neudělali jsme žádný pokrok, potřebujeme vůdce. Nemělo by to být na mně, abych týmy neustále vyzýval,“ myslí si Hamilton.

Mezinárodní automobilová federace FIA zatím ale britskému pilotovi pomocnou ruku nepodala, po Velké ceně Rakouska přišel s vysvětlením například finský pilot Kimi Raikkonen. 

„Každý má právo vyjádřit svůj názor, všichni piloti jsou ale bezesporu proti rasismu,“ vysvětluje jezdec stáje Alfa Romeo své rozhodnutí.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...

Mohlo by vás zajímat