Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Válka v Mercedesu. Rosberg řekl, že mě vyřadil schválně, zuří Hamilton

Sport

  20:38
SPA-FRANCORCHAMPS/PRAHA - V záchvatu vzteku se neudržel a vypustil informaci, která měla zůstat uvnitř týmu. Frustrovaný pilot mercedesu Lewis Hamilton se po Velké ceně Belgie pustil do svého týmového kolegy Nica Rosberga. Němec mu předním křídlem svého vozu prořízl pneumatiku, čímž sebral Britovi šanci na dobré umístění a možná i šanci na titul mistra světa. Podle Hamiltona Rosberg na týmové schůzce přiznal, že tak učinil schválně.

SOUPEŘI V JEDNOM TÝMU. Nico Rosberg (vlevo) a Lewis Hamilton se teď nemohou vystát ještě víc. foto: Reuters

Po suverénním triumfu v kvalifikaci se nic jiného než vítězství Mercedesu nečekalo. Po vzájemné kolizi, při níž si brzy po startu Rosberg s Hamiltonem poškodili vozy, však vyhrál Velkou cenu Belgie formule 1 nečekaně Daniel Ricciardo s vozem Red Bull.

VÍCE O PRŮBĚHU VELKÉ CENY BELGIE

V Mercedesu po závodě vypukla týmová válka. "Nechápu to. Nechal jsem mu tam dost místa. Je to hodně bolestné pro mě i pro můj tým. Přitom jsme tady mohli snadno získat první dvě místa, takovou jsme měli rychlostní převahu. Ale výsledkem je má nula. Problematický rok bohužel pokračuje," řekl zahořklý Hamilton po závodě.

Po týmové schůzce se rozmluvil ještě více. "Řekl (Rosberg), že to bylo účelově. Chtěl mi tím dát najevo, že si s ním nemám zahrávat. Aby mi ukázal. Řekl, že se mohl kolizi vyhnout. Ale nechtěl," popisoval debatu viditelně rozhozený Hamilton a aby dokázal, že mluví pravdu, odvolával se na šéfy týmu. "Můžete se zeptat i někoho dalšího. Jděte za Toto Wolffem a Paddym Lowem. Ti z něj také nejsou dvakrát šťastni."

Sám byl v kolizi nevinně, což také Hamilton opět vysvětloval. "Zeptejte se klidně jiných pilotů, vnitřní závodní stopa byla jasně moje, byl jsem o hodně vpředu a on tam neměl co dělat. Nebylo potřeba, abych mu nechával víc místa, jel jsem, jak jsem měl. Žádnou chybu jsem neudělal," hájil se dál Hamilton, který ještě před koncem ze závodu odstoupil.

"Slyšel jsem, že je nevyhnutelné, abychom se jednou srazili. Máme za sebou hodně soubojů kolo na kolo. Ale myslím, že dnes to nevyhnutelné nebylo. Byl výrazně vzadu a ke kolizi dojít nemuselo. Je to velká škoda pro tým i pro mě, protože moje mistrovské ambice tímto hodně ztratily," pokračoval 29letý jezdec.

NEVINNÝ? Nico Rosberg pořádně zkomplikoval spolupráci pilotů mercedesu.

Hamilton tak zavdal důvody sportovním komisařům závodu, aby se znovu na celou kolizi podívali a oba jezdce vyslechli. Pokud se potvrdí, že Rosberg způsobil kolizi úmyslně, měl by podle pravidel přijít o umístění ze závodu a následovat by mohly i další tresty.

A Nico Rosberg má jistotu, že se na něj bude pískat i v dalších závodech formule 1. Pokud se jich tedy zúčastní.

Autoři:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...