Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Válka v Mercedesu. Rosberg řekl, že mě vyřadil schválně, zuří Hamilton

SOUPEŘI V JEDNOM TÝMU. Nico Rosberg (vlevo) a Lewis Hamilton se teď nemohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SOUPEŘI V JEDNOM TÝMU. Nico Rosberg (vlevo) a Lewis Hamilton se teď nemohou... | foto: Reuters

SPA-FRANCORCHAMPS/PRAHA V záchvatu vzteku se neudržel a vypustil informaci, která měla zůstat uvnitř týmu. Frustrovaný pilot mercedesu Lewis Hamilton se po Velké ceně Belgie pustil do svého týmového kolegy Nica Rosberga. Němec mu předním křídlem svého vozu prořízl pneumatiku, čímž sebral Britovi šanci na dobré umístění a možná i šanci na titul mistra světa. Podle Hamiltona Rosberg na týmové schůzce přiznal, že tak učinil schválně.

Po suverénním triumfu v kvalifikaci se nic jiného než vítězství Mercedesu nečekalo. Po vzájemné kolizi, při níž si brzy po startu Rosberg s Hamiltonem poškodili vozy, však vyhrál Velkou cenu Belgie formule 1 nečekaně Daniel Ricciardo s vozem Red Bull.

VÍCE O PRŮBĚHU VELKÉ CENY BELGIE

V Mercedesu po závodě vypukla týmová válka. "Nechápu to. Nechal jsem mu tam dost místa. Je to hodně bolestné pro mě i pro můj tým. Přitom jsme tady mohli snadno získat první dvě místa, takovou jsme měli rychlostní převahu. Ale výsledkem je má nula. Problematický rok bohužel pokračuje," řekl zahořklý Hamilton po závodě.

Po týmové schůzce se rozmluvil ještě více. "Řekl (Rosberg), že to bylo účelově. Chtěl mi tím dát najevo, že si s ním nemám zahrávat. Aby mi ukázal. Řekl, že se mohl kolizi vyhnout. Ale nechtěl," popisoval debatu viditelně rozhozený Hamilton a aby dokázal, že mluví pravdu, odvolával se na šéfy týmu. "Můžete se zeptat i někoho dalšího. Jděte za Toto Wolffem a Paddym Lowem. Ti z něj také nejsou dvakrát šťastni."

Sám byl v kolizi nevinně, což také Hamilton opět vysvětloval. "Zeptejte se klidně jiných pilotů, vnitřní závodní stopa byla jasně moje, byl jsem o hodně vpředu a on tam neměl co dělat. Nebylo potřeba, abych mu nechával víc místa, jel jsem, jak jsem měl. Žádnou chybu jsem neudělal," hájil se dál Hamilton, který ještě před koncem ze závodu odstoupil.

"Slyšel jsem, že je nevyhnutelné, abychom se jednou srazili. Máme za sebou hodně soubojů kolo na kolo. Ale myslím, že dnes to nevyhnutelné nebylo. Byl výrazně vzadu a ke kolizi dojít nemuselo. Je to velká škoda pro tým i pro mě, protože moje mistrovské ambice tímto hodně ztratily," pokračoval 29letý jezdec.

NEVINNÝ? Nico Rosberg pořádně zkomplikoval spolupráci pilotů mercedesu.

NEVINNÝ? Nico Rosberg pořádně zkomplikoval spolupráci pilotů mercedesu.

Hamilton tak zavdal důvody sportovním komisařům závodu, aby se znovu na celou kolizi podívali a oba jezdce vyslechli. Pokud se potvrdí, že Rosberg způsobil kolizi úmyslně, měl by podle pravidel přijít o umístění ze závodu a následovat by mohly i další tresty.

A Nico Rosberg má jistotu, že se na něj bude pískat i v dalších závodech formule 1. Pokud se jich tedy zúčastní.

,
Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!