1. července 2015 11:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trofeje v F1? Hrůza, jsou ze dřeva a olova, ulevil si šampion Hamilton

Lewis Hamilton s trofejí pro vítěze Velké ceny Bahrajnu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lewis Hamilton s trofejí pro vítěze Velké ceny Bahrajnu. | foto: ČTK/AP

SILVERSTONE Formule 1 je miliardový byznys, ale trofeje pro nejlepší jezdce jsou podle mistra světa Lewise Hamiltona poslední dobou stále častěji brak. Britský pilot Mercedesu se před domácí Velkou cenou v Silverstonu nad kvalitou pohárů pohoršil, označil ji za šokující a už si prý na to postěžoval i šéfovi mistrovství světa Berniemu Ecclestonovi.

„Musíme prostě mít lepší trofeje. Je šokující, jak jsou ty poháry špatné,“ citoval Hamiltona list Daily Telegraph.

Hamilton si na trofejích zakládá. Při předchozím angažmá u McLarenu je ale musel odevzdávat zaměstnavateli, nyní u Mercedesu má ve smlouvě, že si je může nechávat. Vadí mu, že trofeje jsou stále častěji vyráběny z plastu místo zlata nebo stříbra a nemají žádnou historickou hodnotu.

„Jsou tak na úrovni závodů motokár. Ty tehdy byly skutečně špatné, ve formuli Renault to byly jen krabičky s autíčkem uprostřed, ve formuli 3 byly dobré a na začátku mojí kariéry ve formuli 1 byly trofeje výborné. Teď jsou ale hrozné,“ konstatoval třicetiletý pilot.

Lewis Hamilton (vlevo) a jeho stájový kolega Nico Rosberg.
Zleva: Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Sebastian Vettel.

„Ta poslední v Rakousku byla ze dřeva, podstavec jakoby z olova. Co to je? To mělo být stříbro,“ řekl Hamilton, který v Rakousku dostal cenu za druhé místo za týmovým kolegou Nicem Rosbergem. 

Ani po domácím závodě nebude v případě úspěchu spokojen, zklamaný byl už vloni při svém vítězství. „Dali mi nějakou plastovou věc a já si říkal: ‚Kde je zlatá?‘ Tohle je trofej tak pro GP2, ne pro formuli 1,“ konstatoval Hamilton.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!