Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hamilton střílí do vlastních řad. Obvinil své mechaniky, že mu škodí v boji o titul

Sport

  16:30
SEPANG/PRAHA - Dlouho jel v nedělní Velké ceně Malajsie bezpečně v čele. Patnáct kol před cílem však musel Lewis Hamilton svůj vůz zastavit kvůli poruše motoru. A jelikož jeho týmový parťák z Mercedesu Nico Rosberg skončil v Sepangu třetí, Hamilton ztrácí na německého kolegu pět závodů před koncem šampionátu už 23 bodů. A protože se podobné potíže nevyhnuly obhájci titulu mistra světa poprvé, frustrovaný Brit kvůli tomu podezírá vlastní tým, že některý z jeho členů nechce, aby se před Rosberga dostal.

Lewis Hamilton (vlevo) obviňuje mechaniky mercedesu, že mu v boji s Nikem Rosbergem úmyslně škodí. foto: Reuters

Přitom to v Sepangu dlouho vypadalo, že si Hamilton dojede pro letošní sedmý triumf a dostane se v čele šampionátu zpět před Rosberga.

Ten se totiž hned po startu dostal do kolize se Sebastianem Vettelem a propadl se na chvost celého pole závodníků. V té chvíli se zdálo, že pro Hamiltona nebude žádný problém nejen smazat osmibodovou ztrátu na Němce, ale že se dostane před něj.

Jenže všechno nakonec dopadlo úplně naopak. Rosberg dojel na třetím místě a díky zisku patnácti bodů zvýšil svůj náskok na Hamiltona už na 23 bodů.

Brit tak poté, co ho už podruhé v sezoně zradil motor, přišel nejen o padesáté prvenství v kariéře, ale zřejmě i o zdravý rozum. Obvinil totiž své mechaniky, že při honbě za titulem mu motor „odpravili“ úmyslně.

„Můj dotaz míří přímo do naší stáje. Máme tolik motorů hned pro osm pilotů a jen ty mé letos takhle selhávají?“ poukázal Hamilton pro BBC na to, že mu členové německé stáje v boji o titul s německým parťákem škodí.

SOUPEŘI V JEDNOM TÝMU. Nico Rosberg (vlevo) a Lewis Hamilton se teď nemohou...
Nico Rosberg a Lewis Hamilton po kvalifikaci na Velkou cenu Itálie

„Tohle je nepřijatelné, budu chtít od někoho odpovědi, protože není možné, že bojujeme o titul a jen u mě se děje tohle,“ doplnil britský jezdec s tím, že nevěří vyjádření týmu, že došlo k neočekávané technické chybě ve spalování motoru.

Přesto Hamilton boj o titul nevzdává.

„Musím se dát dohromady pro další závod a jet tak, jak se to dařilo tady v Malajsii. Sice vidím, že něco nebo někdo nechce, abych letos vyhrál. Ale já se nezvdám,“ vzkázal na dálku svým mechanikům.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat