Hantuchová je poprvé v semifinále

7:35
MELBOURNE - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si poprvé v kariéře zahraje semifinále grandslamového turnaje. Čtyřiadvacetiletá nasazená devítka se snadno vypořádala s polskou soupeřkou Agnieszkou Radwaňskou, které umožnila získat v každém setu jen dvě hry, a prolomila hranici čtvrtfinále, ve kterém na elitní soutěži byla naposledy před pěti lety.

Daniela Hantuchová foto: GREG WOODAFP

Její soupeřkou v boji o finále bude turnajová čtyřka Ana Ivanovičová ze Srbska, jež se postarala o to, že zbývající boje v Melbourne budou evropskou záležitostí. Na umění dvacetileté hráčky nestačila Američanka Venus Williamsová, jež následovala svoji sestru, kterou coby obhájkyni prvenství o den dříve vyřadila jiná srbská tenistka Jelena Jankovičová.
Ivanovičová vůbec poprvé v kariéře získala proti Williamsové set a na vítězný tie-break navázala ve druhé sadě výhrou 6:4.

Djokovič neztratil ani set
Srbské tažení prvním grandslamem roku podpořil Novak Djokovič, jenž dnes postoupil do semifinále přes Španěla Davida Ferrera. Třetí nasazený hráč zvítězil nad turnajovou pětkou 6:0, 6:3 a 7:5 a jeho příštím soupeřem bude buď světová jednička Roger Federer ze Švýcarska, nebo Američan James Blake, kteří ke vzájemnému čtvrtfinále nastoupí v 9:30.

Djokovič ještě v Melbourne neztratil ani set, dnes měl potíže jen ve třetí sadě, kterou mohl ukončit už za stavu 5:4. Při vlastním podání měl čtyři mečboly, ale Ferrer všechny odvrátil a soupeřův servis získal. Další body už ale Djokovič neztratil a postoupil počtvrté za sebou do semifinále grandslamového turnaje.

Tam narazí na hlavního favorita turnaje Rogera Federera. Švýcarský lídr světového žebříčku zdolal ve večerním zápasu dvanáctého nasazeného Jamese Blakea 7:5, 7:6 a 6:4. Američan mu byl vyrovnaným soupeřem především ve druhém setu, kdy odvrátil pět setbolů.

Ve čtvrtfinále skončila cesta české deblistky Květy Peschkeové. S domácí Rennae Stubbsovou podlehly španělskému páru Medinaová, Ruanová hladce ve dvou setech a český tenis tak ztratil poslední účastnici úvodního grandslamu sezony.