Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Havláta možná vyřadí zranění

Sport

  9:54
CHICAGO - Hokejovému útočníkovi Martinu Havlátovi, který je základní oporou Chicaga Blackhawks, se vrací bolesti ramene, které měl již dvakrát operovné. Je možné, že kvůli zranění bude muset dokonce vypustit velkou část letošní sezóny NHL.

Havlát. foto: ČTK

Ačkoli ho čekají ještě další vyšetření a pohovory s lékaři, nemá ze zranění dobrý pocit a není vyloučena ani nejhorší možná varianta, že bude mimo hru až půl roku. V Chicagu Blackhawks přitom patří mezi klíčové hráče.

"Je to hodně podobné jako loni, ten pocit je stejný. Musíme zjistit, kde je problém. Budu mluvit ještě s několika doktory a uvidím, co mi řeknou. Víc ychom mohli vědět ve středu nebo ve čtvrtek," řekl listu Daily Herald estadvacetiletý kanonýr, který má rameno zafixované a pořád oteklé.

V dubnu kvůli operaci poškozené chrupavky přišel o závěr sezony v NHL i o mistrovství světa v Rusku. První operace malé zlomeniny v oblasti kloubního pouzdra jej v zimě 2005 zase připravila mimo jiné o olympiádu v Turíně. V nejlepším případě jej nyní čeká čtyři až šest týdnů klidu. Rameno si Havlát znovu vykloubil při nevinně vypadající strkanici před brankou ve čtvrtečním zápase s Minnesotou. V elitní formaci Chicaga s Robertem Langem a Sergejem Samsonovem jej nahradil Patrick Sharp.

Autoři: ,