7. července 2011 15:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Haye vzkazuje Kličkovi: Odveta nebo konec

David Haye v klinči s Vladimirem Kličkem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Haye v klinči s Vladimirem Kličkem | foto: Reuters

PRAHA Není to tak dávno, kdy veřejnosti oznámil svůj plán ukončit v den svých 31. narozenin boxerskou kariéru. Jenže David Haye, bývalý šampion organizace WBA nejtěžší váhové kategorie, nepočítal s potupnou porážkou od Vladimira Klička...

Ve dvanáctikolové bitvě se britský rváč téměř neprosadil. Jeho idea, porazit ukrajinské bratrské duo Kličků Vladimir - Vitalij a následně 13. října odejít do sportovního důchodu jako absolutní mistr světa, tak získala zásadní trhliny. 

O zápase Kličko - Haye čtěte více

"Pokud vás někdo zbije, není jednoduché skončit. Cítíte se oslabený," vysvětlil rodák z Londýna. "Přesto chci svůj záměr splnit," podotkl Haye.

"Existuje ale jedna osoba, která může můj plán změnit, jediná osoba, která mě opravdu porazila - Vladimir Kličko. Nabídne-li mi odvetu, budu pokračovat," potěšil své příznivce. Následně však dodat, že o zápas s Vitalijem již nemá zájem.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.