10. listopadu 2010 17:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hayeho čeká obhajoba titulu. 'Jsi kašpar,' utahují si z něho rivalové

David Haye při tréninku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Haye při tréninku. | foto: Reuters

PRAHA Ve Velké Británii z něho málem udělali nového Muhammada Aliho, jenže... Z finančních důvodů se David Haye (30) vyhnul duelu s Vitalijem Kličkem a kvůli záhadnému zranění ramene na poslední chvíli odvolal střetnutí i s jeho mladším bratrem Vladimirem, vládcem těžké váhy. V sobotu tak bude mezi provazy na drzého Brita čekat pouze podceňovaný krajan Audley Harrison.

"David Haye boxuje jenom hubou. Do ringu si totiž očividně vybírá jen takové soupeře, aby titul co nejjednodušším způsobem obhájil," rýpnul si do třicetileté světové boxerské trojky mladík Tyson Fury, jenž je v žebříčku Boxrec.com mezi Brity na čtvrté příčce (Harrison je až pátý).

"Titul vyválčil nepřesvědčivým způsobem: porazil uvadajícího šampióna Valujeva. Zjevně se vyhýbá konfrontaci s oběma Ukrajinci. Audley je sice olympijský šampión, ale nic víc nedokázal," dodal znechucený Fury.

Kličkové mají z Hayeho srandu
Provokatér Haye.

Mistrovskými pásy ověnčení sourozenci Kličkové, které nejprve rodák z Londýna dvakrát k zápasům vyprovokoval a poté z nich pokaždé vycouval, mají o Hayem jasno. "Je to lhář! Pomalu se mění v prvotřídního kašpara," řekl v narážce na zmíněné skutečnosti mladší Vladimir.

"Viděli jste jeho bitvus Valujevem?", ptal se šampión dvou ze čtyř nejprestižnějších boxerských organizací (IBF a WBO). "Vypadal jako kuře, jenom běhal okolo, občas se schoval do klinče a zase utíkal. Omlouvám se, ale bylo to nechutné," volil na své poměry netradičně silná slova Vladimir, momentální světová jednička.

VÝZVA VLADIMIRA KLIČKA DAVIDU HAYEMU - VÍCE ZDE!

"Tím nejponíženějším způsobem tě, Davide, prosím, nenech si dát od Harrisona KO," vzkázal Hayemu 34letý bojovník. Proč to přání od rivala? Jedině tak by případný duel Kličkové vs. Haye neztratil na své mediální atraktivitě a "ukrajinští doktoři" by o něj měli důvod stát. "Hayemaker" totiž drží jediný prestižní pás (WBA), který jim v rodinné sbírce chybí.

Že by o něj s vyčpělým Harissonem mohl přijít ale připouští i legendární boxer posledních dvou dekád Lennox Lewis. "David Haye je sice nesmírně rychlý - hledáte ho vlevo, zatímco on už stojí vpravo -, nicméně Audley má ohromnou sílu. Je to dokonalý profesionál, chytrý a přemýšlivý," řekl muž, jenž v roce 2002 porazil ve svém posledním tažení ringem Vitalije Klička. Od té doby na něj nikdo nenavázal...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?