25. března 2008 10:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hejduk gólem přiblížil Colorado play off

Hokejisté Colorada se přiblížili postupu do play off. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Colorada se přiblížili postupu do play off. | foto: ČTK

NEW YORK Důležitý krok k postupu do play off udělali hokejisté Colorada, kteří v pondělním utkání NHL porazili i díky trefě Milana Hejduka divizního rivala Calgary 2:0 a přerušili sérii čtyř porážek.

Skóre zápasu v Denveru otevřel Jordan Leopold, který v 27. minutě využil přesilovou hru a připsal si gól po téměř tříměsíční odmlce. Hejduk pojistil vítězství Avalanche druhým gólem v 53. minutě. Hvězdou večera se stal brankář Jose Theodore, který zlikvidoval všech 23 střel a potřetí v sezoně vychytal čisté konto. "Při každé soupeřově šanci jsem dobře viděl puk, nikdo mi neclonil, takže to nebylo tak složité. V této části sezony musíme vycházet hlavně ze zabezpečené obrany, poslední zápasy základní části už mají nádech play off," řekl Theodore.

V tabulce Západní konference tak Avalanche uhájili tříbodový náskok před devátým Edmontonem, jenž zvítězil nad Minnesotou 5:3.

Hráči Calgary promarnili šanci přeskočit Minnesotu na čele nahuštěné tabulky Severozápadní divize, v níž vedoucí tým Wild a čtvrté Colorado nyní dělí rozdíl pouhých tří bodů. "Colorado nás přehrálo, bylo důraznější v osobních soubojích, víc toužilo po vítězství. Čekal jsem od nás více bojovnosti, vždyť jsme se mohli posunout na první místo," zlobil se trenér Flames Mike Keenan.