Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hejnová opouští Rychlý holky, Rosolová za to prý nemůže

Sport

  11:20
PRAHA - Že jsou velké přestupy výsadou pouze fotbalu nebo hokeje? Omyl. Běžkyně na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, majitelka bronzu z olympijského Londýna, opustila skupinu Rychlejch holek trenérky Martiny Blažkové a z USK Praha míří do Dukly. Na Julisce se bude připravovat pod vedením Dalibora Kupky v partě, v níž bude první ženou.

Zleva: Zuzana Hejnová, Jitka Bartoničková, Denisa Rosolová a Zuzana Bergrová foto: ČTK

V kuloárech se šuškalo, že předsezonní přechod Rosolové na čtvrtku s překážkami nedělal ve skupině dobrotu. Byla možná přítomnost dvou špičkových závodnic ve skupině jednou z příčin odchodu?

"Ideální to určitě nebylo. Denisa ale hlavním důvodem nebyla, trénovaly jsme spolu dva roky a nějak to zvládaly. Určitě neodcházím kvůli Denise," ujišťuje Hejnová.

Podle trenérky Blažkové byla rivalita patrná. "Obě jsou obrovské individuality, staly se z nich soupeřky a přestalo to fungovat. Jsou případy, kdy se z atletů stanou rivalové a málokdo to ustojí tak, že si pomůžou. Zbytečně by si braly navzájem energii. Je mi líto, že to tak dopadlo, myslela jsem, že to dotáhneme k další olympiádě, ale i já mám ráda další posuny. Zuzka určitě není na stropu výkonnosti. Piplala jsem ji, ale rozhodně si nemyslím, že jsem jediný, kdo ji může koučovat. Ta rivalita však není hlavní příčinou rozchodu," potvrzuje Blažková slova své již bývalé svěřenkyně. "A nemělo cenu udržovat to uměle nebo jitřit některé rány," dodává.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!