Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Už jsem to nechtěla oddalovat, říká vracející se překážkářka Hejnová

Sport

  13:41
PRAHA - Velká očekávání doprovázejí páteční návrat Zuzany Hejnové k závodění. Loni neporažená běžkyně na 400 metrů překážek, mistryně světa, vítězka diamantového seriálu a nejlepší česká sportovkyně roku, se představí na mítinku Diamantové ligy v Monaku.

Česká překážkářka Zuzana Hejnová foto: ČTK

"Doufám, že podám co nejlepší výkon," přemítá sedmadvacetiletá atletka, která bude závodit poprvé od zlomeniny zanártní kůstky v úvodu roku.

Co ve vás převládá dva dny před startem - nervozita z prvního závodu po tak dlouhé odmlce, anebo radost, že zase poběžíte?
Je to takový mix pocitů. Samozřejmě se těším, ale určitě budu i hodně nervozní, asi jako před každým prvním startem v sezoně. A tím, že ta pauza trvala tak dlouho, bude nervozita ještě větší. Uvidíme, jak to půjde.

Předpokladem je zdraví - to slouží?
Pokud jde o zanártní kůstku, tak ta už je dávno srostlá a bez problémů. Stoprocentní to ale s mým zdravím není, pořád cítím patu levé nohy, což je ovšem vleklá záležitost. A jelikož mi odpočinek v tomto směru nijak zvlášť nepomáhá, řekla jsem si, že to zkusím. V tretrách jsem toho zatím moc nenaběhala, poprvé jsem je obula asi před dvěma týdny, ale dopadlo to nad moje očekávání a už jsem nechtěla návrat oddalovat. A taky si konečně chci zkusit závodní atmosféru.

Česká překážkářka Zuzana Hejnová prožila loni sezonu snů.

Kdy jste si vlastně ujasnila, že jste dostatečně připravená?
Asi tři týdny před Monakem. Určitě se nedá říct, že bych byla přichystaná skvěle, ale strašidelné to taky není. Na pátečním tréninku jsem běhala překážky a říkala si, že kdyby to bylo hodně špatné, pořád mám čas Monako zrušit. Ale rytmus mám naběhaný a trénink byl celkem v pohodě.

Nemáte trochu obavy z návratu v tak silně obsazeném závodě? Neuvažovala jste o nějakém menším?
To mě vůbec nenapadlo, měla jsem vcelku jasno, že to bude na Diamantové lize. Myslím, že jsem závodní typ a když budu mít co nejlepší soupeřky, tak podám o to lepší výkon.

S jakým očekáváním tedy do závodu půjdete? Někdo si třeba řekne - bylo by prima, kdyby Zuzka Hejnová protáhla loňskou šňůru třinácti vítězství...
To by bylo krásné! Ale takhle samozřejmě vůbec neuvažuju, protože vím, že tříměsíční tréninkové manko se nedá jen tak vymazat. Stejně tak vím, že moje zdraví opravdu není úplně stoprocentní. Takže si hlavně budu chtít proběhnout trať a doběhnout zdravá a spokojená do cíle. Nějaká přehnaná očekávání tudíž nemám, doufám, že podám co nejlepší výkon a uvidíme, na co to bude stačit.

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...