Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hejnová odložila oslavy. Chce uspět i ve štafetě

Sport

  18:27aktualizováno  20:37
LONDÝN - Zuzanu Hejnovou ještě na olympijských hrách čeká závod na 4x400 metrů, proto zatím neoslavila vysněnou bronzovou medaili, kterou získala ve středu v běhu na 400 metrů překážek. Od životního úspěchu je v Londýně v jednom kole a v centru pozornosti médií, snaží se ale také soustředit na týmový závod, ke kterému nastoupí spolu s dalšími členkami tréninkové skupiny Rychlý holky.

Zuzana Hejnová se svou medailí foto: ČTK

"Jsem ráda, že se o mě nebude psát, že jsem pořád čtvrtá," řekla den po zisku své první seniorské medaile v kariéře. "Je to zadostiučinění za tu práci a dřinu, obětovala jsme tomu hodně," poukázala na poslední sezony, v nichž se jí nedařilo potvrdit pozici spolufavoritky významných závodů. "Je velký rozdíl být třetí, nebo čtvrtý," řekla.

Mobil jí zvoní od rána, textových zpráv má prý mraky, gratulací na sociálních sítích stovky. "Nemám šanci odpovědět," řekla. "Ještě ale nemůžu moc slavit a užívat si, čeká mě ještě štafeta. Můžeme bojovat o postup do finále, jsme na tom dobře," věřila.

ČTĚTE TAKÉ

Hejnová je ráda, že ve finále spolu s ní byla i Denisa Rosolová. Kolegyně z tréninkové skupiny, která ji porazila na mistrovství Evropy v Helsinkách a získala stříbro. Hejnová tehdy byla čtvrtá a zklamaná. Nyní se jejich role obrátily. "Je to fantastické, že jsme tam byly obě a od jedné trenérky," uvedla svěřenkyně Martiny Blažkové. "Má pod křídly i celou štafetu, což se jen tak nevidí," dodala.

Chce slavit se Špotákovou a Veselým

Po ME v Helsinkách se spekulovalo o tom, jak obě soupeřky ustojí vzájemné vztahy a tlak, jak zvládnou spolu trénovat. Teď by mohlo dojít k vyrovnání sil. "Věřím tomu, že skupina pošlape dál. Když jsme takhle vyrovnané, ta skupina má tah a je to určitě plus. Doufám, že Denča nebude zklamaná. Může si vzít jen příklad ze mě, jak jsem byla nešťastná a dokázala jsem se z toho vyhrabat. Určitě také ona bude chtít tímhle způsobem zabojovat. Věřím tomu, že půjde dopředu," uvedla Hejnová.

Na velkou oslavu dojde v Londýně až v sobotu po případném finále štafety. "Teď si potřebuju zdřímnout, nabrat síly. Bouřlivé to tady bude teprve v sobotu, doufám, že oslava bude s Bárou a s Víťou," jmenovala oštěpaře Špotákovou a Veselého.

Autor: