Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Heninová vyhrála belgický duel

Sport

  20:31
PAŘÍŽ - Justine Heninová-Hardennová má velkou šanci na zisk třetí trofeje Roland Garros. Bez ztráty setu porazila v semifinále svou belgickou krajanku Kim Clijstersovou. Soupeřkou jí bude přemožitelka Nicol Vaidišové Ruska Světlana Kuzněcovová.

Justine Heninová-Hardennová foto: Francois MoriČTK

"Podle mě je Justine v současnosti nejlepší hráčkou na antuce," řekla Clijstersová po prohře 3:6 a 2:6, kterou si pokazila dnešní 23. narozeniny a připravila o šanci vrátit se do čela světového žebříčku.

"Rozdíl mezi ní a ostatními je v tom, že se výborně pohybuje. Není to o tom, že by měla tvrdší údery. Ale když si člověk myslí, že zahrál vítězný míček, vrátí se k vám," dodala druhá nasazená hráčka.

Clijstersová své soupeřce výhru ulehčila nevynucenými chybami, kterých udělala 29. Vítězných míčků měla jen devět. "Klíčové bylo dostat ji pod tlak hned od začátku. Nutila jsem ji hrát dlouhé výměny, které nemá ráda," řekla na tiskové konferenci Heninová, která v Paříži vyhrála loni i v roce 2003.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...