8. června 2014 15:20, aktualizováno  15:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hilgertová zajela v Londýně šestý nejlepší čas a má jistý start na MS

Štěpánka Hilgertová  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Štěpánka Hilgertová | foto: ČTK

LEE VALLEY Štěpánka Hilgertová se postarala o nejlepší umístění při úvodním závodu Světového poháru vodních slalomářů v Londýně. Český tým sice musel protestovat proti penalizaci za neprojetí branky, ale nakonec se díky úspěchu u jury šestačtyřicetiletá kajakářka posunula na šestou pozici.

Smůlu měli Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří při rychlé finálové jízdě zlomili pádlo.

Hilgertová byla nejprve devátá, neboť měla problém v desáté, protivodné brance, kde jí rozhodčí připsali padesátisekundový trest. S tím ale český tým nesouhlasil a protestoval. Případ se řešil několik desítek minut a nakonec dvojnásobné olympijské vítězce pomohl k posunu na šesté místo. Hilgertová se tak raduje z jistoty startu na zářijovém MS v Deep Creeku, k čemuž jí stačila účast v dnešním finále.

Druhé české zástupkyni ve finále Kateřině Kudějové, třetí ženě dopoledního semifinále, se druhá dnešní jízda moc nevydařila a obsadila nakonec sedmou pozici. Účast v druhé části sezony s vrcholem na MS si zajistila už šestým místem na ME ve Vídni.

Karlovský a Jáně zlomili pádlo

Karlovský a Jáně jeli po pátém místě v semifinále svou finálovou jízdu dobře, ale v jedné z protivodných branek zlomil zadák Jáně pádlo a bylo po nadějích. Závodníci si náčiní po chvíli vyměnili, aby zadák mohl loď lépe řídit, a za ovací diváků dojeli do cíle na poslední desáté pozici.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler, letošní mistři světa do 23 let, skončili osmí. Obě posádky byly v této sezoně také poprvé ve finále na vrcholné akci, tudíž mají rovněž jistotu startu na MS.

Lidovky.cz, ČTK