Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hingisová se vítězně vrátila na tenisové kurty

Sport

  8:22
GOLD COAST - Tenistka Martina Hingisová se úspěšně vrátila po více než tříleté přestávce na tenisové kurty. Pětadvacetiletá Švýcarka na turnaji v australském Gold Coastu porazila Marii Ventoovou-Kabchiovou z Venezuely ve dvou setech 6:2 a 6:1.

Martina Hingisová foto: FRANCOIS GUILLOTAFP

Druhou soupeřkou bývalé světové jedničky bude česká tenistka Klára Koukalová. Hingisová svůj první servis prohrála, ale hned získala podání Ventoové a ve zbytku zápasu dominovala.

"Byla jsem trochu nervózní," přiznala před vyprodaným hledištěm Švýcarka s českými kořeny, která musela kariéru ukončit v říjnu 2002 kvůli chronickým problémům s kotníky.

Jako první ze čtyř českých tenistek v Gold Coastu vypadla Kateřina Böhmová, která ve dvou setech podlehla Rakušance Sybille Bammerové. V neděli si postup do druhého kola vybojovaly spolu s Koukalovou také Iveta Benešová a Lucie Šafářová. Tenistky si v Austrálii rozdělí celkovou dotaci 175.000 dolarů.

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...