Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hingisová se vrátí k profesionálnímu tenisu

Sport

  22:08
WASHINGTON - Bývalá světová jednička Martina Hingisová plánuje na příští rok návrat na tenisové kurty.

Martina Hingisová foto: FRANCOIS GUILLOTAFP

Pětadvacetiletá Švýcarka, která patřila mezi největší světové talenty, ukončila kvůli sérii zranění kariéru v roce 2002, nyní by se ale ráda pokusila o návrat.

"Nikdy jsem neměla radost z toho, že zranění přerušila mou kariéru a nakonec si i vynutila mé rozhodnutí odejít od tenisu," řekla tenistka s českými kořeny v oficiálním prohlášení, které dnes zveřejnila společnost Octagon, jež Hingisovou zastupuje. Let, která strávila mimo tenisové kurty, ale majitelka pěti grandslamových titulů nelituje. "Tu dobu jsem si užila, umožnila mi poznat i jiné stránky života," řekla bývalá přítelkyně českého hokejisty Pavla Kubiny.

Jednorázový návrat si vyzkoušela už letos v únoru na turnaji v Pattayi. V prvním kole prohrála ve třech setech s Němkou Marlene Weingärtnerovou. "Po tenisu a výzvách zápasů na nejvyšší úrovni se mi stýskalo a chci vyzkoušet, zda dokážu vydržet zdravá a soutěžit se současnou špičkou," řekla.

Hingisová byla nejmladší hráčkou v historii, která se stala světovou jedničkou. Na první místo žebříčku WTA se propracovala ve věku šestnácti let a šesti měsíců v březnu 1997. Coby šestnáctiletá se stala i nejmladší grandslamovou vítězkou minulého století. Na svém kontě má tři tituly z Australian Open, další trofeje získala ve Wimbledonu a na US Open.

Zničily boty kotník?
Na konci 90. let začaly její zdravotní problémy. V roce 2001 zažalovala italskou společnost Sergio Tacchini, že jí její sportovní obuv zničila nohy. V říjnu 2001 se podrobila první operaci kotníku, další musela podstoupit v květnu 2002. Po ní se už k tenisu nevrátila a ohlásila konec kariéry.

V historickém finančním žebříčku stále patří Hingisové třetí místo. Více si tenisem vydělaly jen Steffi Grafová a Martina Navrátilová. Košická rodačka získala v sedmi sezonách za sebou na prémiích alespoň milion dolarů.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat