30. října 2015 13:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hlaváčková s Hradeckou prohrály, přesto postupují. Stačilo jim pět gamů

Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká. | foto: Profimedia.cz

SINGAPUR Deblistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká postoupily na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru do semifinále. V závěrečném utkání Červené skupiny proti Američankám Raquel Kopsové-Jonesové a Abigail Spearsové stačilo českým tenistkám získat pět gamů, což se jim povedlo. Zápas nakonec prohrály 3:6, 6:3, 9:11. V semifinále nastoupí Hlaváčková s Hradeckou proti Španělkám Garbiňe Muguruzaové a Carle Suárezové.

Hlaváčková a Hradecká se dostaly na Turnaj mistryň jako první náhradnice a semifinále je pro ně velkým úspěchem. „Je to úžasný, teď už nemáme co ztratit,“ řekla Hradecká. V duelu o finále se střetnou se Španělkami, které se rovněž kvalifikovaly až po odhlášení jiného páru.

„V týdnu jsem na ně koukala a musím říct, že Muguruzaová je v úžasné formě. Je nebezpečná zezadu a na servisu, Carla kouzlí na síti a přináší deblového ducha, ale určitě máme šanci,“ uvedla Hlaváčková.

Vítězkami deblové Červené skupiny se staly bez porážky Švýcarka Martina Hingisová s Indkou Saniou Mirzaovou, které se budou hrát v semifinále proti tchajwanským sestrám Chan Hao-ching, Chan Yung-jan.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
59:08
Oddechový čas pro Kanadu.
59:08
Finové se netakticky osvobozují za cenu icingu.
59:02
Reinhartova střela sražena vedle.