Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hlaváčková s Hradeckou prohrály, přesto postupují. Stačilo jim pět gamů

Sport

  13:12
SINGAPUR - Deblistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká postoupily na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru do semifinále. V závěrečném utkání Červené skupiny proti Američankám Raquel Kopsové-Jonesové a Abigail Spearsové stačilo českým tenistkám získat pět gamů, což se jim povedlo. Zápas nakonec prohrály 3:6, 6:3, 9:11. V semifinále nastoupí Hlaváčková s Hradeckou proti Španělkám Garbiňe Muguruzaové a Carle Suárezové.

Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká. foto: Profimedia.cz

Hlaváčková a Hradecká se dostaly na Turnaj mistryň jako první náhradnice a semifinále je pro ně velkým úspěchem. „Je to úžasný, teď už nemáme co ztratit,“ řekla Hradecká. V duelu o finále se střetnou se Španělkami, které se rovněž kvalifikovaly až po odhlášení jiného páru.

„V týdnu jsem na ně koukala a musím říct, že Muguruzaová je v úžasné formě. Je nebezpečná zezadu a na servisu, Carla kouzlí na síti a přináší deblového ducha, ale určitě máme šanci,“ uvedla Hlaváčková.

Vítězkami deblové Červené skupiny se staly bez porážky Švýcarka Martina Hingisová s Indkou Saniou Mirzaovou, které se budou hrát v semifinále proti tchajwanským sestrám Chan Hao-ching, Chan Yung-jan.

Autor: