31. května 2014 11:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hlaváčková se Šafářová končí a pošilhává po návratu k Hradecké

České tenistky Andrea Hlaváčková (vzadu) a Lucie Hradecká | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České tenistky Andrea Hlaváčková (vzadu) a Lucie Hradecká | foto: ČTK

PAŘÍŽ (od našeho zpravodaje) Společné fungování tenisového páru Lucie Šafářová a Andrea Hlaváčková vydrželo jen pět měsíců. Po prohře v prvním kole čtyřhry na Roland Garros oznámily konec. Hlaváčková nyní bude hrát s Číňankou Čeng Ťie - a nevylučuje ani návrat ke staré partnerce Lucii Hradecké. "Ráda bych si s ní jednou zahrála," řekla.

Zprávu jako první přinesl web Tennis-arena.cz. "Nečekaly jsme, že by nám to mohlo takhle nepsat. Po zápase v Paříži jsme si sedly, bilancovaly naše turnaje a řekly si, že zkusíme hrát na trávě každá s někým jiným," řekla Hlaváčková serverům Lidovky.cz a iDNES.cz.

A dokonce připustila, že by se v budoucnu mohla vrátit k Lucii Hradecké, s níž vyhrála dva grandslamy a získala olympijské stříbro. "Jednou bych si samozřejmě chtěla s Luckou zase zahrát. Myslím, že to bude na tom, abych já Lucku oslovila. A pak by to bylo na ní, jestli by překousla to, jak já jsem se pro tuto sezonu rozhodla."

(Zleva) Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová a Petra Kvitová slaví postup do finále

(Zleva) Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová a Petra Kvitová slaví postup do finále Davis Cupu.

Hlaváčková s Hradeckou jsou šampionkami US Open ve čtyřhře.

S Hradeckou (vlevo) toho dokázala Hlaváčková hodně, třeba vyhrát US Open.

Zpráva o rozchodu se Šafářovou je logická. Souhra H+Š, tedy Hlaváčkové se Šafářovou, příliš nefungovala. Kvůli rozdílnému postavení na singlovém žebříčku se navíc jejich programy neshodovaly, což komplikovalo i společné působení ve čtyřhře.

Společně sice došly do čtvrtfinále Australian Open a do semifinále v Dubaji, další turnaje jim ale tolik nevyšly. A v Paříži vypadly už v prvním kole. "Nevím, jestli by výhra v tom zápase něco změnila, cítily jsme to už delší dobu," přiznala Hlaváčková.

Hlaváčková teď bude hrát s Číňankou

"Řekly jsme si, že nebudeme lpět na tom, abychom hrály sezonu spolu. Když se potkáme na nějakém turnaji a budeme moci, tak si spolu klidně debl dáme, zas tak špatně nám to spolu nešlo," řekla Hlaváčková.

Po prohře v Paříži kontaktovala Čeng Ťie, která s ní už kdysi čtyřhru hrát chtěla. "Myslela jsem na to, ale kontaktovala jsem jí až po tom, co jsme si s Luckou sedly a pokecaly o tom, co bude dál," podotkla.

Její nová partnerka je na deblovém žebříčku na 19. místě. Vyhrála v deblu dva grandslamy, má bronz z olympiády v Pekingu 2008. "Odehrála dost úžasných výsledků a těším se, že se od ní něco přiučím," řekla Hlaváčková o třicetileté Číňance.

Ondřej Novotný
J. Vargulič Zkus.. Eskymačku.. 14:14 31.5.2014