Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Na vše odpoví jen: Yeah. Nejhorší rozhovory stojí hvězdu miliony

Sport

  6:00
SEATTLE/PRAHA - Pamatujete na legendární bleskové interview z posledního hokejového šampionátu? Finský výřečník Petri Kontiola tehdy připravil reportérce České televize Haně Ježkové úsměvné trauma, když jí na tři otázky odpověděl vždy pouze: „Nevím.“ To bylo nic oproti tomu, jak miluje novináře hvězda NFL.

Marshawn Lynch při svém zatím posledním vystoupení před novináři. foto: repro: Youtube.com

Kontiola následně českou novinářku vyhledal a objal ji, ta omluvu přijala s úsměvem.

K podobnému gestu se zatím rozhodně nechystá americký fotbalista Marshawn Lynch. 28letá hvězda NFL je svou nesdílností při rozhovorech pověstná. To, co předvádí v poslední době, je však příliš i na její poměry.

Pilíř týmu Seattle Seahawks si vždy vybere jedno slovo, maximálně slovní spojení, a tím odpovídá na všechny dotazy. Narozdíl od Kontioly to ovšem provádí opakovaně a stojí ho to hodně peněz.

Vše odstartoval rozhovor s Lynchem přímo v šatně, při kterém odpovídal pouze: „Yeah“. Tenkrát, prvních pár otázek, to ještě přišlo novinářům snad úsměvné.

Koho to rozhodně nepobavilo bylo vedení ligy, které ho za tento i následný prohřešek vůči médiím potrestalo dohromady pokutou 100 tisíc dolarů.

Lynch už byl za mlčenlivost pokutován v minulosti, tehdy na jeho 50 tisíc dolarů pořádali fanoušci Seattlu sbírku.

Marshawn Lynch se snaží vyhnout obraně Caroliny Panthers.

Ani přesto se nepoučil a po víkendovém vítězství 31-17 nad týmem Panthers dosáhla jeho arogance vrcholu. Vše odstartoval tím, že měl přes ústa hřející kuklu, ve které absolvoval zápas. „Takže to budete zkoušet znovu? To budeme dělat? Nemám vám co říct,“ uvedl se před reportéry Lynch.

A pak už to jelo. Minutu dotazování a bezduché opakování věty: „I´m thankfull (Jsem vděčný).“

„Jsem vděčný“

Lynch neprovokuje pouze v útrobách stadionů před novináři, ale i přímo na hřišti. Bez pokuty se neobešlo ani jeho posměšné gesto, kdy zakončil jinak úchvatný touchdown proti Cardinals skokem na záda, při kterém se držel za rozkrok.

Podívejte se na další netradiční interview s Marshawnem Lynchem:

„No, maybe, yeah“

„Díky za otázku“

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!