16. dubna 2008 15:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hnilička: Jsem připraven dělat dvojku

Milan Hnilička chce v Liberci dohnat zápasové manko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Hnilička chce v Liberci dohnat zápasové manko. | foto: ČTK

LIBEREC Hokejový brankář Milan Hnilička za sebou nemá zrovna optimální druhou polovinu sezony, přesto bude zřejmě klíčovou postavou české reprezentace na nadcházejícím mistrovství světa v Kanadě. Při zdravotních problémech Tomáše Vokouna, jehož start na šampionátu je nejistý, by se právě zkušený čtyřiatřicetiletý gólman měl stát jedničkou národního týmu.

Hnilička přitom od listopadového odchodu z Liberce do Ufy odchytal v ruské superlize jen deset zápasů. V play off sledoval tažení Salavatu Julajev za mistrovským titulem jen z tribuny jako třetí gólman týmu. Od pondělí se ale připravuje s národním týmem a zažívá mnohem příjemnější pocity.


"Je to úplně něco jiného, než jsem si prožil v Rusku. Uvidíme, jak to bude vypadat v zápase, protože jsem přece jen chvilku nehrál. Ale doufám, že se do toho rychle dostanu," řekl Hnilička.


Na turnaji Česká pojišťovna Cup v Liberci byste měl nastoupit ve čtvrtek proti Švédsku a určitě ještě v jednom dalším duelu. Těšíte se?

Určitě. Ze začátku to bude těžké, protože mi bude chybět rytmus. Mám ale už něco odchytáno i letos.


Naposledy jste chytal 7. března v osmifinále proti Chabarovsku...
Přemýšlel jsem hodně, jestli mám jet. Bylo to malinko těžké rozhodnutí, ale já jsem se celý rok připravoval na to, že to bude moje třeba poslední sezona v národním týmu. Pokud se dokážu prosadit.Snažil jsem se jezdit na turnaje Euro Hockey Tour a teď bych to měl vzdát na konci? To by byla škoda.


Předpokládaná jednička, Tomáš Vokoun z Floridy, má zdravotní problémy a jeho účast je vážně ohrožena. Jak vidíte svou současnou pozici v týmu?

Počítal jsem s tím, že Tomáš pojede. Pro náš tým by to byla obrovská pomoc. Není na tom ale zdravotně dobře, takže bude záležet na tom, jak se dá do kupy. Moje rozhodování to ale nijak neovlivňuje. Jsem připravený tam hrát i být na pozici druhého gólmana.

ČTK, Lidovky.cz