9. listopadu 2007 12:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hnilička míří z Liberce do Ruska

Milan Hnilička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Hnilička | foto: ČTK

UFA Hokejový brankář Milan Hnilička odchází z Liberce do ruské Ufy. Zkušeného reprezentačního gólmana nahradí v brance Bílých Tygrů Marek Pinc, kterého severočeský tým získal z Vítkovic na hostování do konce sezony.

Čtyřiatřicetiletý Hnilička působil v zahraničí naposledy v sezoně 2003/04, kdy chytal v NHL za Los Angeles. Více času však tehdy strávil na farmě v Manchesteru Monarchs v AHL a poté se rozhodl k návratu. Nikoliv však do dresu Sparty, odkud v létě 1999 za oceán odcházel, ale právě do Liberce, jemuž pomohl zařadit se mezi nejlepší české týmy posledních let.

Kromě zámoří, kde chytal litoměřický rodák v nižších soutěžích již v letech 1992 až 1994 a při své druhé anabázi dostal příležitost také v New Yorku Rangers a Atlantě, Hnilička nikde jinde v cizině nepůsobil. Jinou evropskou soutěž kromě české extraligy okusí vůbec poprvé.

Ufa, nový tým olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa, vede dvacetičlenné pole ruské superligy. Potvrzuje tak předsezónní prognózy nově sestaveného hvězdného týmu s velmi silným finančním zázemím. V mužstvu se Hnilička potká s obránci Miroslavem Blaťákem a Radkem Philippem i útočníkem Michalem Mikeskou.   

V Pincovi by měli Bílí Tygři získat alespoň dočasně plnohodnotnou náhradu. Osmadvacetiletý reprezentant byl v posledních sezonách velkou oporou Vítkovic, po návratu Martina Pruska se oba gólmani v brance střídali, nyní by měli být jasnými jedničkami svých klubů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz