Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hokejista z trestné lavice zranil diváka

Hokejka jako zbraň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejka jako zbraň |

OLOMOUC  Středeční zápas první hokejové ligy v Olomouci skončil předčasně v 55. minutě poté, co útočník Prostějova Josef Fojtík z trestné lavice zranil holí v obličeji jednoho z diváků, který na něho pokřikoval.

Zkratovou reakce hráče první ligy možno bude řešit soud. Zraněného fanouška museli hokejisté na ošetření převést po ledě k lékaři olomouckého mužstva, což ještě více vystupňovalo emoce v ochozech.

"Šel po ledě a za ním zůstávala krvavá stopa, takže atmosféra v hale zhoustla," řekl jednatel domácího klubu Ivo Kuba. Divák ve věku kolem čtyřiceti let podle něj utrpěl tržnou ránu a otřes mozku. "

Mám zprostředkované informace, že uvažuje o podání žaloby na prostějovského hráče," uvedl Kuba.

Poředatelé situaci zvládli
Z hlediště se po Fojtíkově útoku na diváka sesypaly na střídačku hostů různé předměty, a tým proto odešel do šaten. Podle vyjádření trenéra Aleše Flašara hráči odmítli pokračovat v zápase na jeho pokyn.

O osudu duelu, v němž Olomouc vedla 2:0, rozhodne sportovně-technická komise svazu. Po utkání organizátoři oddělili oba tábory fanoušků, takže k žádným dalším incidentům nedošlo.

"Po špatné zkušenosti z minulého derby jsme zdvojnásobili pořadatelskou službu, která to zvládla," řekl Kuba.

V druhé nejvyšší soutěži se v krátkém čase nedohrál už druhý zápas. Před Vánocemi bylo předčasně ukončeno utkání Havířova a Ústí nad Labem kvůli odpálení dýmovnice v hledišti. Hosté nakonec vyhráli kontumačně.
Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?