Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hokejisté před čtvrtfinále: Je to jeden duel, Ameriku můžeme překvapit

Sport

  14:49
SOČI (od našeho zpravodaje) - Čeští hokejisté v hale Šajba ze sebe ještě ani nestihli shodit výstroj po perné šichtě se Slovenskem a už jim myšlenky utíkaly ke středečnímu čtvrtfinálovému utkání s USA. "Nehraje se série na čtyři vítězné zápasy, může se stát cokoliv," řekl útočník David Krejčí.

Gól! Čeští hokejisté se radují. foto: ČTK/AP

Na poslední olympiádě prohráli Američané boj o zlato až v prodloužení. Do Soči přivezli energií i šikovností nabitý tým, který přemohl Rusy a Slovákům za jedinou třetinu nasázel šest branek.

Před středečním střetnutím s Čechy měli dva dny volna. Také proto nastoupí večer v hale Šajba jako favoriti.

Co o utkání krátce po vítězství nad Slovenskem řekli čeští reprezentanti?

David Krejčí, centr: "Nebude to jednoduché. Ale je to jen jeden zápas, nehraje se série na sedm utkání, může se stát leccos. Pokusíme se dát první gól a samozřejmostí je, že na ledě necháme úplně všechno. Uvidíme, co se stane."

Ladislav Šmíd, obránce: "Američani hrají výborně. Musíme být koncentrovaní od první do poslední minuty a dobře bránit. Snad se dostaneme k nějakým brejkům. Víme, co mají za hráče. Ale bylo by zbytečné se strachovat a mít příliš velký respekt."

Ondřej Pavelec, brankář: "Je to jeden z nejlepších týmů na turnaji. Všichni favorizují Rusáky, Kanadu, ale Amerika má vynikající mladé hráče, jsou na tom výborně technicky. Znám je všechny z NHL. Nám můžou chybět síly. Oni jsou odpočatí, vletí na nás. Záleží na každém z nás: Jak budeme bránit, ale taky jak budeme držet puk. Útok je dobrá obrana."

Roman Červenka, levé křídlo: "Američani jsou favoriti na zlato. Pokusíme se je zaskočit. V olympijském čtvrtfinále to ani nemůže být bez nervů. Všichni si uvědomujeme jejich sílu, ale nehrajeme sérii na čtyři vítězné zápasy. V jednom je můžeme překvapit."

Alois Hadamczik, trenér: "Amerika přivezla velmi silný tým, pohyblivý. My navíc máme jen pár hodin mezi osmifinále a čtvrtfinále. Nebude jednoduché se zregenerovat. Přípravu uděláme ve středu, podíváme se na video. Uvidíme, v jakém stavu bude naše mužstvo."

Autor:

Mohlo by vás zajímat