Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Holínky dám mamce na zahrádku, napsala čtenářům Vítečková

Sport

  12:26
LONDÝN - Jistě si představovaly lepší vstup do olympijského turnaje. České basketbalistky prohrály první dvě utkání s Čínou a Tureckem. "Přesto věřím, že ještě do čtvrtfinále postoupíme," napsala čtenářům Lidovky.cz Eva Vítečková, členka All-Stars týmu ze stříbrného mistrovství světa v roce 2010.

Eva Vítečková odpovídá čtenářům Lidovky.cz z dějiště olympiády. foto: Ondřej Suchan, Lidové noviny

Dalším soupeřem pro basketbalistky bude Chorvatsko. "Nálada v týmu určitě není ideální, ale už jsem za svou kariéru zažila mnohem horší. Všichni věříme, že se nám začne dařit. Musíme být pozitivní, jinak bychom na hřiště ani nemusely chodit," neztrácí naději Vítečková. V minulých zápasech Češky trápila malá úspěšnost střelby. "Střílíme z nepřipravených pozic. Těžko si vytváříme volné střely," vysvětluje.

On-line rozhovor s Evou Vítečkovou

Velká očekávání visí nad Hanou Horákovou, které se zatím moc nedaří. "Machuli mají všichni zaškatulkovanou ze světového šampionátu 2010 jako nepostradatelnou hráčku pro náš nároďák. Taky všichni čekají, že bude v takové formě jako tehdy, ono je to ale dost těžké, když celou sezonu pořádně nehrajete," zastává se své spoluhráčky.

Eva Vítečková si atmosféru v Londýně užívá. Líbí se jí i holínky, které vzbudily velký rozruch. "Je to super, že se gumáky líbí, lidé nás tu zastavují a chválí je. Dám je mamce na zahrádku," plánuje Vítečková.

Mohlo by vás zajímat